Kapesníček je ozdobný. Smrkáme do papírových kapesníků

U žádného jiného doplňku se mužská jistota či nejistota neprojevují tak jasně jako u KAPESNÍČKU. Týká se to jak sebevědomí, tak jistoty v otázce stylu.

U nejistého, nenápadného člověka odradí od nošení i ta nejmenší drobnost. Buď je příliš nápadný, nebo ho nelze snadno sladit se zbytkem oděvu, či je obtížné správně složit, nebo může působit přehraně.

1. JEHO FUNKCE

Přestože se kapesníček vyvinul ze svého praktičtějšího chudého příbuzného, účel plní pouze dekorativní. S rýmou vytáhneme do boje s papírovými kapesníky.

2. KDY HO NOSÍME?

Hodí se vždy, když oblékáme sako - nejen od obleku, ale i sako sportovní či blejzr, a to i tehdy, když si bereme džíny nebo kalhoty chino. Kapesníček tedy rozhodně není spjatý s nošením kravaty, spíš naopak.

Často může dodat ležérnímu oděvu bez kravaty nádech uvolněné elegance.

3. S ČÍM HO KOMBINUJEME A S ČÍM HO NAOPAK NELADÍME?

Kapesníček a kravata ve stejném vzoru či barvě se považují za zásadní stylovou chybu.

Oděv dělá matematicky přesným a ve výsledku zoufale nudným. Setům stejné kravaty, kapesníčku a manžetových knoflíčků se raději obloukem vyhněte.

Kombinujeme barvu kapesníčku s méně dominantní barvou na kravatě či košili (třeba s proužkem, kostkou)

 

4. SLAĎTE HO S BAREVNÝMI PONOŽKAMI

Pokud nosíte barevné ponožky, lze kombinovat kapesníček i s nimi. A pokud vás z nějakého důvodu nebaví či neumíte kombinovat oblčení vyzkoušejte náš Cavalier Box. Každá kombinace je unikátní, vytvořena pouze jednou! Stejný Cavalier Box už nevyrobíme, tím pádem nikdo nebude mít stejnou kombinaci jako Vy. Cavalier Boxy obsahují ještě kravatu, ozdobu do klopy nebo manžety. Vše dohromady tvoří sladěný set pro rychlejší rána a úspěšnější dny. 

5. SKLÁDÁNÍ

Způsobů je mnoho, nechte se inspirovat!

Možná vás napadne, že budete potřebovat obrovské množství kapesníčků. Nicméně gentleman popravdě vystačí i s poměrně malým počtem. Například modro-červený kapesníček  lze sladit s mnoha kravatami, které obsahují červenou nebo modrou barvu.

K doplňkům se podrobněji věnuje v článku Doplňky, protože detaily tvoří celek, který určite stojí také za přečtení.

A jaký je váš názor na nošení ozdobných kapesečníků? Budeme rádi za když se nám svěříte v podobě komentáře pod článkem.

Zůstaňte v obraze

Pokud máte zájem o novinky ze světa kavalírů a speciální nabídky,
zaregistrujte se k odběru našeho newsletteru a my Vás budeme
pravidelně informovat o nových produktech a akcích.