9 pánských doplňků, díky kterým kavalír vystoupí z řady

Doplňky jsou pomyslnou třešničkou na dortu. Nejsou zásadní pro celkový vzhled, ale pomohou muži vybočit z šedé průměrnosti. Právě drobné detaily mohou znamenat velký rozdíl. Plánujeme se věnovat každému doplňku zvlášť v dalších článcích, nejprve si ale nastíníme, jakými doplňky si současný gentleman může vylepšit styl. 

1. Šperky – náramky, manžetové knoflíčky, malá květina nebo knoflík v klopě…

Dnešní muži čím dál více sahají po špercích. Zde platí, že méně je více. Vše, co muž nosí by mělo mít jednoduchý tvar a design, minimální zdobnost a nemělo by být na první pohled patrné, kolik doplněk stál.

2. Šle

Dříve byly šle dokonce oblíbenější než opasek. Přesto po opaskovém vítězství v 20. století kšandy úplně nevymizely a v poslední době se z nich stává oblíbený pánský doplněk. Čím dál větší oblibě se těší i barevné šle.

POZOR: Šle, které se zapínají na knoflík na vnitřní straně kalhot, vypadají lépe než šle s klipsami, neboť jejich funkce není tak zjevná. Šle by se neměly nosit ke kalhotám, které jsou vybaveny poutky na pásek. Nosit obojí, šle i opasek, je jako nasadit si dva klobouky. Jde o komický oděvní prohřešek.

Pokud ladění doplňků k obleku i na volný čas není zrovna vaším hobby, podívejte se na naše předem sladěné Cavalier boxy. Cavalier Boxy obsahují kravatu, ozdobu do klopy nebo manžety, barevné ponožky a hedvábný kapesníček. Vše dohromady tvoří sladěný set pro rychlejší rána a úspěšnější dny. Každá kombinace je unikátní, vytvořena pouze jednou! Stejný Cavalier Box už nevyrobíme, tím pádem nikdo nebude mít stejnou kombinaci jako Vy.

3. Hodinky

Tak jako boty, i hodinky podávají informaci o vás a vašem charakteru. S levnými hodinkami budete působit lacině. Na druhou stranu není vhodné se předvádět, i když vaše hodinky mohly stát jmění, nemělo by to být zřejmé na první pohled.

4. Klobouk

V dnešní době už je klobouk už spíše raritou. Pokrývku hlavy nosíme z praktických důvodů všichni. Jen pravý gentleman vlastní klobouk. Čím tvrdší a tužší klobouk, tím formálnější příležitost.

5. Rukavice

Podobně jako klobouk bývaly rukavice každodenní součástí oděvu džentlmena. Dnes už slouží jako ochrana před chladem. Gentleman by si měl vybrat rukavice z pravé kůže, pro zimomřivější pány podšité kašmírem.

6. Šála

Dnešní muži už nenosí šálu jen v chladných měsících. V posledních letech se čím dál více rozmáhá šála jako módní doplněk. Dokonce i v letních měsících. V barevných a vzorových variacích se meze nekladou. Ale stále je důležité myslet na pravidlo, že méně je někdy více.

7. Deštník

Deštník slouží výhradně k praktickým účelům, to ale neznamená, že by neměl být esteticky líbivý. Při vynalezení v 18. století byl často terčem posměchu, dnes je z něj nepostradatelný doplněk.

POZOR: Jedinou přijatelnou barvou pro potah deštníku je černá. Muži nejčastěji sahají po nevzorovaném deštníku a nejlepší volbou je rovněž černá.

8. Kapesníky

Kdykoliv se oblékáte, nedílnou součástí vašeho oděvu by měly být dva kapesníky. Každý bude sloužit jinému účelu. V kapse kalhot budete nosit látkový kapesník. Ten bude sloužit ke smrkání, otírání nosu, leštění brýlí či utírání nečekaně rozlité kapaliny.

POZOR: Papírové kapesníky jsou praktické, ale z estetického hlediska ne příliš působivé.

Smyslem druhého kapesníku je dodat vašemu oblečení ozdobný prvek a možná i vítané barevné oživení.

9. Opasek

Tak jako vaše boty by i opasek měl být z kůže a měl by s nimi barevně ladit. Více o opascích se dočtete v tomto článku.

Pokud chcete poradit s laděním outfitů s doplňky nebo si nechat ušít košili na míru, neváhajte kontaktovat svého módního konzultanta. Pokud ještě svého konzultanta nemáte, můžete si svou prodlouženou ruku do světa módy vybrat na našem webu

Zůstaňte v obraze

Pokud máte zájem o novinky ze světa kavalírů a speciální nabídky,
zaregistrujte se k odběru našeho newsletteru a my Vás budeme
pravidelně informovat o nových produktech a akcích.