9 pánských doplňků, díky kterým kavalír vystoupí z řady

Doplňky jsou pomyslnou třešničkou na dortu. Nejsou zásadní pro celkový vzhled, ale pomohou muži vybočit z šedé průměrnosti. Právě drobné detaily mohou znamenat velký rozdíl. Plánujeme se věnovat každému doplňku zvlášť v dalších článcích, nejprve si ale nastíníme, jakými doplňky si současný gentleman může vylepšit styl. 

1. Šperky – náramky, manžetové knoflíčky, malá květina nebo knoflík v klopě…

Dnešní muži čím dál více sahají po špercích. Zde platí, že méně je více. Vše, co muž nosí by mělo mít jednoduchý tvar a design, minimální zdobnost a nemělo by být na první pohled patrné, kolik doplněk stál.

2. Šle

Dříve byly šle dokonce oblíbenější než opasek. Přesto po opaskovém vítězství v 20. století kšandy úplně nevymizely a v poslední době se z nich stává oblíbený pánský doplněk. Čím dál větší oblibě se těší i barevné šle.

POZOR: Šle, které se zapínají na knoflík na vnitřní straně kalhot, vypadají lépe než šle s klipsami, neboť jejich funkce není tak zjevná. Šle by se neměly nosit ke kalhotám, které jsou vybaveny poutky na pásek. Nosit obojí, šle i opasek, je jako nasadit si dva klobouky. Jde o komický oděvní prohřešek.

Pokud ladění doplňků k obleku i na volný čas není zrovna vaším hobby, podívejte se na naše předem sladěné Cavalier boxy. Cavalier Boxy obsahují kravatu, ozdobu do klopy nebo manžety, barevné ponožky a hedvábný kapesníček. Vše dohromady tvoří sladěný set pro rychlejší rána a úspěšnější dny. Každá kombinace je unikátní, vytvořena pouze jednou! Stejný Cavalier Box už nevyrobíme, tím pádem nikdo nebude mít stejnou kombinaci jako Vy.

3. Hodinky

Tak jako boty, i hodinky podávají informaci o vás a vašem charakteru. S levnými hodinkami budete působit lacině. Na druhou stranu není vhodné se předvádět, i když vaše hodinky mohly stát jmění, nemělo by to být zřejmé na první pohled.

4. Klobouk

V dnešní době už je klobouk už spíše raritou. Pokrývku hlavy nosíme z praktických důvodů všichni. Jen pravý gentleman vlastní klobouk. Čím tvrdší a tužší klobouk, tím formálnější příležitost.

5. Rukavice

Podobně jako klobouk bývaly rukavice každodenní součástí oděvu džentlmena. Dnes už slouží jako ochrana před chladem. Gentleman by si měl vybrat rukavice z pravé kůže, pro zimomřivější pány podšité kašmírem.

6. Šála

Dnešní muži už nenosí šálu jen v chladných měsících. V posledních letech se čím dál více rozmáhá šála jako módní doplněk. Dokonce i v letních měsících. V barevných a vzorových variacích se meze nekladou. Ale stále je důležité myslet na pravidlo, že méně je někdy více.

7. Deštník

Deštník slouží výhradně k praktickým účelům, to ale neznamená, že by neměl být esteticky líbivý. Při vynalezení v 18. století byl často terčem posměchu, dnes je z něj nepostradatelný doplněk.

POZOR: Jedinou přijatelnou barvou pro potah deštníku je černá. Muži nejčastěji sahají po nevzorovaném deštníku a nejlepší volbou je rovněž černá.

8. Kapesníky

Kdykoliv se oblékáte, nedílnou součástí vašeho oděvu by měly být dva kapesníky. Každý bude sloužit jinému účelu. V kapse kalhot budete nosit látkový kapesník. Ten bude sloužit ke smrkání, otírání nosu, leštění brýlí či utírání nečekaně rozlité kapaliny.

POZOR: Papírové kapesníky jsou praktické, ale z estetického hlediska ne příliš působivé.

Smyslem druhého kapesníku je dodat vašemu oblečení ozdobný prvek a možná i vítané barevné oživení.

9. Opasek

Tak jako vaše boty by i opasek měl být z kůže a měl by s nimi barevně ladit. Více o opascích se dočtete v tomto článku.

Pokud chcete poradit s laděním outfitů s doplňky nebo si nechat ušít košili na míru, neváhajte kontaktovat svého módního konzultanta. Pokud ještě svého konzultanta nemáte, můžete si svou prodlouženou ruku do světa módy vybrat na našem webu