Jak si vybrat a s čím sladit opasek?

Doplňky jsou stejně zásadní jako zbytek outfitu. Nevhodnou drobností můžete pokazit celkový dojem. U pánských pásků je zásadní materiál, šířka, barva, povrchová úprava i typ přezky. Přinášíme vám několik rad a doporučení, jak zvolit ten správný opasek.

1. S čím ladit?

Pásek by měl barevně ladit s botami, případně i taškou. Nemusí jít o naprosto stejný odstín, ale neměl by se razantně odlišovat.

----

Jaké druhy bot by určitě neměly chybět v botníku kavalíra? V tomto článku si řekneme, jak mít boty na každou příležitost bez přeplněného botníku. 

----

2. Šířka

Pásek, který kavalír nosí k obleku, by měl být široký zhruba 4,5 cm. Pásek užší než 3 cm je spíše módním výstřelkem. Naopak širší opasek než 4,5 cm je vhodný k volnočasovému outfitu.

3. Přezka

Přezka pásku je většinou vyrobená z mosazi nebo jiného žlutého kovu. Existují i s lesklou či matnou stříbrnou sponou. Ty se hodí k módním oblekům, pravý gentleman je ovšem nenosí. Opravdoví fajnšmekři chtějí mít sladěný kov opasku s hodinkami a manžetovými knoflíčky.

Pro oblek se více hodí jednoduchá spona, extravagantní a nápadité přezky se hodí pro každodenní nošení.

4. Materiál

Povrchová úprava pásku by měla korespondovat s botami. Pokud si k volnočasovému oděvu vezmete semišové boty, bude k nim výborně pasovat semišový pásek. K obleku se nejlépe hodí hladká kůže. U tenisek a letních bot má muž mnoho variant, v létě jsou hodně oblíbené textilní pásky nebo může zvolit pásek ze stejného materiálu jako jsou boty. 

Pokud zvolíte hodně výrazný opasek, třeba splétaný, dbejte na to, že poměrně masivní rustikální pásek zastíní jemnou látku obleku. Splétané pásky jsou výborným doplňkem amerických obleků.

----
Jak pečovat o obuv? Vytvořili jsme pro vás video, jak se o obsah svého botníku správně starat. Více v dalším videočlánku z našeho blogu.
----

5. Barva

Pravý kavalír si ve svém šatníku vystačí se dvěma barvami pásku, a to černou a hnědou. Není překvapením, že černý pásek se nosí k černým botám. Ten hnědý ke všem hnědým botám včetně vínově červených.

6. Bonusová rada: úprava velikosti

Nastřádali jste před zimou nějaké tukové zásoby nebo jste na sobě naopak zamakali a shodili přebytečná kila? Nezoufejte, pásek nemusíte vyhodit nebo ho podomácku proděravět, kde hrozí zničení. Stačí zajít do opravny obuvi nebo obchodu s botami, kde vám ho jednoduše upraví. Odborník sundá sponu, zkrátí opasek a přezku opět nasadí, takže počet dírek na špičatém konci pásku zůstane zachován.

Staňte se kavalírem!

Potřebujete poradit s výběrem pásku nebo jiného módního doplňku? Neváhejte kontaktovat některého z našich módních konzultantů. Jsou tu pro vás, aby vás doprovázeli po cestě za úspěchem.