10 kousků, které šedou myš změní v úspěšnou business woman

Základními pravidly, nejen business módy, je upravenost a čistota. Od vlasů, přes ruce a nehty až po samotný oděv, obuv a doplňky. Naprostou klasikou pro ženské odívání v profesním prostředí je kostýmek - ať už kalhotový či sukňový, nebo pouzdrové šaty doplněné sáčkem.

Sázkou na jistotu je výběr neutrálních barev, jako základu šatníku. Nesmrtelná černá, ale také béžová, šedá či tmavě modrá. Jednotvárnost uniformy zjemněte doplňky a make-upem.  

Tyto kousky z vás udělají úspěšnou business woman:

1. POUZDROVÉ ŠATY

Hodí se světlé nebo naopak tmavé tlumené barvy, doplňují se zajímavými pásky a lodičkami. Přes odhalená ramena potom přehoďte lehké sáčko. Stejně jako u sukní i šaty by měly dosahovat ke kolenům.

2. KOSTÝMEK

Základem pracovního šatníku každé ženy by měl být kvalitní kostýmek – se sukní nebo s kalhotami. Nejlépe je zvolit jej v některé z neutrálních barev (pokud firma přímo nevyžaduje určitý odstín), tedy v černé, hnědé, béžové, krémové či bílé.

3. HALENKY, TOPY

Váš pracovní šatník by mělo doplňovat několik halenek, které jsou vhodné do kostýmu, ale i jen tak ke kalhotám či sukni. Volte takové, které nejsou nijak přehnaně výrazné a které lze snadno kombinovat s tím, co už v šatníku máte. Opět se vyplatí barvy bílá, krémová, černá, hnědá či béžová.

4. POUZDROVÁ SUKNĚ

Chůze v ní sice není nejpohodlnější, ale dodá vám ženský look. Dělá perfektní zadek a vytváří na pohled lichotivou siluetu. Sukně je sama o sobě dost na tělo, top proto zvolte raději volnější, vzdušný. Nebudete působit tak upjatě. Ideálně si rozumí s košilí a klasickými jehlami.

5. BAVLNĚNÉ KALHOTY

Pohodlné a zároveň elegantní. Volte k nim elegantní top, blůzu, košili či sako. Outfit pak dotvořte kvalitním páskem a vhodnou obuví. Některé firmy povolují i džíny, ale ve středním a vyšším managementu by se neměly objevit.

6. ŠATY

Kromě pouzdrových by ve vašem šatníku neměly chybět ani šaty s „ačkovým“ střihem.

7. BLEJZR

Kromě kostýmkového saka by ve vaší skříni neměl chybět ani blejzr, který můžete nosit k halence, topu i šatům. Ideální je černý a bílý. Ale vyrábí se úplně ve všech barvách. Záleží na vašich preferencích barev a s čím ho potřebujete sladit.

8. KABÁT

Každá úspěšná businessmanka by měla mít minimálně jeden jarní a jeden zimní dlouhý kabát. Dodá vám na eleganci. Nemůžete si přeci k šatům vzít péřovku nebo mikinu.

9. OBUV A PUNČOCHY

Velmi často se ve firmách můžete setkat s tím, že zaměstnanci musejí chodit v uzavřené obuvi, a to i v případě, že je venku přes 30 stupňů. U žen to bývají lodičky či mokasíny, vždy s plnou špičkou. Další zákaz, se kterým se můžete setkat, je chození naboso, a to i v parném létě. Zvlášť pokud máte na sobě sukni, je třeba ji doplnit punčocháči anebo kvalitními samodržícími punčochami.

V případě, že nejsou vyžadovány punčochy nohy by za sebou měly mít pedikúru a depilaci nebo holení.

Podpatky

Vysoké podpatky jsou v pořádku, ale neměly by být vyšší než 6 cm. Barva by měla ladit ke kabelce nebo kostýmu.

10. DOPLŇKY

Volte decentní doplňky korespondující s vaším outfitem. Vybírejte nápadité brože či šátky. Jedinečné náhrdelníky, náušnice či hodinky. Naopak odložte piercingy a tetování se snažte maskovat.

Šperky

Co se týče šperků na místě jsou spíše jednoduché v jedné barvě. Ideální je tak kombinovat pouze zlato nebo stříbro. Výjimkou jsou samozřejmě drahé kameny různých odstínů, které jsou v decentní podobě nádherným doplňkem, který rozzáří váš business look.

Kabelka

Nezbytnou součástí každého outfitu je i kvalitní kožená kabelka - do práce noste elegantní kabelku, do které se vám budou vejít veškeré pracovní nástroje - od telefonu přes složku s dokumenty až po laptop.

Líčení

Make-up volte též decentní, stejně jako lak na nehtech a sílu parfému. Je příjemné mít signifikantní parfém a šířit kolem sebe příjemnou vůni.

Na co si dát pozor?

Pro pracovní příležitosti nenoste příliš krátké sukně, příliš hluboký výstřih, ani příliš upnuté oblečení. Tabu jsou též šaty bez ramínek, natož holé bříško či záda. Výjimku zde tvoří pouze vybrané typy společenských večerních šatů. Délka sukně by neměla být kratší než do dvou třetin stehen směrem ke kolenům. Výstřih by měl být pouze součástí střihu šatů nikoliv výkladní skříní. Vyhněte se též příliš výrazným vzorům, divokým kombinacím barev, lesklým a kovově vypadajícím materiálům.

Vyzývavé oblečení

Klient by se měl soustředit na jednání, ne na ženské vnady. Žena by měla svoje oblečení přizpůsobit tak, aby si klient nemyslel, že ho chce žena přesvědčit svými tělesnými přednostmi.

Dámy, pokud chcete poradit nebo si nechat třeba jen něco ušít  na míru, můžete si u nás i vy u vybrat svou prodlouženou ruku do světa módy. Stačí si pouze svého parťáka vybrat na našem webuA rovnou se můžete přihlásit o poukázku v hodnotě 500Kč na svou první halenku na míru.