Kavalírovo DESATERO: Na co dbát, abyste neměli z ostudy kabát

Sladěný a padnoucí outfit udělá hodně, ale pokud porušíte tohle desatero, pokazíte celkový dojem. Těmito deseti pravidly by se měl řídit každý kavalír, který nosí formální oděv a nechce si uříznout kus ostudy.

1. Rukávy košile a saka

U rukávu saka by měla vykukovat manžeta košile alespoň 1,5 cm. Pozor také na špatně vsazené rukávy - košile i saka. Zkrátka rukáv by se neměl hrnout, měl by splývat s rukou.

2. Poslední knoflík je vždy rozepnutý

V dnešní době je rozepnutý knoflík nutnost i kvůli střihu saka. Není totiž dole dostatečně široké, aby jej mohl muž nosit zapnuté. Se zapnutým knoflíkem se gentleman pořádně nerozkročí, ani si nedá ruce do kapes. Rozepnutý knoflík také pomáhá mužům, kteří mají nějaké to kilo navíc. Odvrací pozornost od oblasti břicha.

3. Ponožky a boty

Největším faux pas jsou bílé ponožky v černých botách. Zároveň si, pánové, dávejte pozor aby ponožky byly dostatečně dlouhé a při sedu vám nebyla vidět obnažená chlupatá lýtka. 

4. Barevné ponožky

Výjimku tvoří barevné ponožky. Díky kterým si můžete vzít i kratší slim kalhoty a budete cool bez toho, aby si někdo myslel, že čekáte velkou vodu.

----
Barevné ponožky jsou součástí našich Cavalier boxů, které dále obsahují kravatu, ozdobu do klopy nebo manžety a hedvábný kapesníček. Vše dohromady tvoří sladěný set pro rychlejší rána a úspěšnější dny. 
----

 

 

5. Motýlek

Správný kavalír si umí uvázat motýlka a nekupuje si předvázaného. A dle našeho názoru je dřevěný motýlek také nevkusný. 

Motýlek se nosí hlavně do večerní společnosti ke smokingu a jeho barva je bílá nebo černá.

Dnes jsou oblíbené i módní barevné motýlky. Ty gentlemani nosí pouze přes den. Večer si uvážou černého či bílého.

6. Kravata

Kravata má být uvázaná tak, aby končila u horní hrany spony opasku. 

----
Detailněji k pravidlům upravující způsob výběru a nošení kravaty se věnujeme v článku Pokud chcete uspět na obchodní schůzce, zvolte správnou kravatu.
----

7. Šířka kravaty

Šířka kravaty by měla být úměrná šířce klopy na saku. Obě tato pravidla jsou odvislá na věku kavalíra. Zpravidla ti mladši nosí saka slim, kde je klopa a k tomu kravata užší než u pánů starších.

8. Kapesníček

Díky ozdobnému kapesníčku můžete dodat ležérnímu oděvu bez kravaty nádeh uvolněné elegance. Avšak pozor, kapesníček a kravata ve stejném vzoru či barvě se považují za zásadní stylovou chybu. Oděv dělá matematicky přesným a ve výsledku zoufale nudným.

Hodí se vždy, když oblékáme sako - nejen od obleku, ale i sako sportovní či blejzr, a to i tehdy, když si bereme džíny nebo kalhoty chino. Kapesníček tedy rozhodně není spjatý s nošením kravaty, spíš naopak.

----
Vše o kapesníčku se dočtete v článku: Kapesníček je ozdobný. Smrkáme do papírových kapesníků.
----

9. Opasek

Pásek se ladí s taškou a botami. Tečka.

----
Více o výběru a ladění pásku si dozvíte v článku Jak si vybrat správný opasek.
----

10. Čistota

Ať máte na sobě padnoucí oblek na míru a kožené boty, celý dojem vám může zkazit špinavé oblečení a umazaná obuv. Dbejte proto, prosím, na čistotu svého outfitu.

----
Více o čištění obuvi se dočtete v tomto článku Nic nezkazí první dojem spolehlivěji než ušmudlané polobotky.
---- 

Cavalier

10.
Zdroj: http://liberecky.denik.cz/kultura_region/serial-revoluce-v-panske-mode-kavaliri-utoci-na-liberec-20150821.html

Zůstaňte v obraze

Pokud máte zájem o novinky ze světa kavalírů a speciální nabídky,
zaregistrujte se k odběru našeho newsletteru a my Vás budeme
pravidelně informovat o nových produktech a akcích.