10 Tipů, jak obléknout ženicha VIDEO

Protože většina většina z nás jmenuje náš svatební den jako jeden z nejdůležitějších v životě, oblečení je jeho velmi důležitou součástí. Proto bychom jeho výběr neměli podceňovat. Zjistěte našich 10 tipů, jak se na svatbu správně připravit.

Svatební sezóna je v rozpuku a my Vám proto přinášíme svatební seriál, který vám postupně prozradí, jak vzájemně sladit vaše slavnostní outfity tak, aby se na svatebních fotkách vyjímaly v albu po celý váš život. Protože většina z nás jmenuje náš svatební den jako jeden z těch nejdůležitějších v životě, oblečení je jeho velmi důležitou součástí. 

Ženich by měl být tím nejlépe oblečeným ze všech mužů na svatbě

Ačkoliv je tou nejdůležitější a také nejvýraznější osobou na svatbě nevěsta, výběr obleku pro ženicha bychom neměli podceňovat. I přesto, že bývá oblečení ženicha dost často až jednou z posledních věcí na seznamu, rozhodně nenechávejte výběr obleku na poslední chvíli. Ačkoliv třeba u nás dokážeme zázraky na počkání, vyhnete se tak zbytečnému stresu a i případným kompromisům.

Oblek na svatbu tedy řešte alespoň dva měsíce před datem vaší svatby

Jedině tak se budete pár posledních dnů před svatbou cítit v pohodě a budete se moct jenom těšit na všechny zážitky z vašeho svatebního dne. 

Oblečení by mělo odpovídat úrovni formálnosti svatby.

Hned potom, co rozvážíte místo obřadu i hostiny, budete nejspíš řešit styl v jakém svatba bude probíhat. Chcete se brát v kostele ve vší formálnosti, nebo radši na louce s věnečkem z pampelišek v nevěstiných vlasech? Je vaše svatba církevní a bude tedy vyžadovat určitou úroveň formálnosti, nebo bude obřad civilní a nebude vázán žádnými pravidly dress codu? Svatební šaty i ouftit ženicha by měl následovat styl celé svatby, ať už bude vintage nebo klasická. Konkrétní typy svateb a ideální oblečení na svatbu v kostele a třeba na louce si projdeme v dalších videích tohoto speciálu. 

Ženichova košile musí ladit s šaty nevěsty

Při výběru svatební košile do obleku nebo jen tak k nějakým kalhotám a kšandám se kromě fitu zaměřte na barevný odstín. Pro spoustu mužů bývá obrovským překvapením, že není bílá jako bílá, ale na svatebním oblečení se často pracuje s různými odstíny - takzvanými off-whites. Pokud si tedy nevěsta vybrala šaty například v barvě slonové kosti, měla by v tomto odstínu být i košile ženicha. Vizuálně totiž stejný odstín bílé snoubence na fotkách provazuje a pár potom na fotkách vypadá pár harmonicky. V některých svatebních salonech je do konce možné získat i vzorek materiálu šatů nevěsty. Ten vám pomůže při výběru košile v obchodě i případně odstínu materiálu, když si košili budete nechávat šít na míru. 

Nepřehlížejte typ ženichovy postavy 

Předtím než se rozhodnete ženicha obléci do fraku, zvažte kromě formálnosti svatby i typ jeho postavy. Všeobecně platí, že například dvouřadé sako přidá na objemu velmi štíhlým postavám, stejně tak světlé barvy rozšiřují a tmavé barvy jsou opticky zeštíhlující. U menších postav se u obleku vyvarujte sak s jízdenkovou kapsou (třetí patková kapsa), která by postavu ještě vizuálně zkrátila. Ženichové, ať už zvolíte oblek jakýkoliv, ujistěte se o tom, že vám opravdu dobře sedí. Občas stačí jenom oblek upravit u místní krejčové nebo i u nás a z obyčejného obleku z konfekce se najednou stane krásně sedící svatební oblek. 

Vsaďte na kvalitní materiál

Mimo dokonalého fitu během celého svatebního dne oceníte hlavně i kvalitní materiál. On vlastně i ten důvod proč většina českých mužů nerada obléká oblek bývá právě neprodyšný syntetický materiál. Až budete oblečení vybírat, mějte v paměti, že oblek by měl být z vlny. Příměsím typu polyester nebo oblekům s polyesterovou podšívkou se obloukem vyhněte. Jedině tak se budete celý den cítit komfortně a v oblečení rád vydržíte až do brzkých ranních hodin.

Vyhněte se módním výstřelkům a vsaďte na klasiku

Perfektně padnoucí oblek a běloskvoucí košile budou v trendu jednoduše vždycky a páry, které tuto variantu zvolí se nemusí bát, že by se po deseti letech na fotky podívali a chytali se za hlavu, do jakého nesmyslu se oblékli. Klasický outfit také skvěle ženich využije i na další příležitosti po svatbě. A to se obzvláště u větší investice do obleku velmi vyplatí. 

Zvolte třídílný oblek s vestou 

Jak už jsem zmínila, ženich by měl být tím nejlépe oblečeným mužem na svatbě. Jak to ale uvést do praxe? Dobrým příkladem je při výběru svatebního obleku zvolit třídílný oblek s vestou. Proč? Většina mužů, ačkoliv to podle etikety není správně, má tendence během hostiny sundat sako a u svatební tabule být pouze v košili. To se vám, jako ženichovi nesmí stát. Proto, pokud víte, že v saku dlouho sedět nevydržíte, pořiďte si vestu. Sako tak můžete sundat a vesta vám zařídí, že i na svatebních fotografiích půjde stále jednoduše poznat, kdo je tady ženich. 

Oblečení ženicha by mělo být vaším společným projektem

Přestože ženy svoje šaty většinou vybírají ve společnosti svých kamarádek a bez účasti ženicha, outfit budoucího manžela by měl být vaším společným projektem a ladit byste jej měli spolu. Přece jen nevěsta je ta, která zná styl svých šatů a proto je její rada ta nejcennější, obzvláště v tom, jaký oblek vybrat. 

Párkrát si váš svatební outfit oblečte ještě před svatbou

Obzvlášť pokud nejste zvyklí být celý den v obleku, bude pro vás lepší si na ten pocit malinko zvyknout. Možná si během “tréninkového nošení” všimnete ještě nějakých detailů, které by se mohly doladit a možná trochu doupravit. No a minimálně si potom celý svatební den budete jistější, že vás nikde nic netáhne. Stejně tak se vyvarujte toho obout si na svatbu úplně nové boty. Nechcete přece během svatebního veselí řešit otlak na vašem malíčku, ale raději si užívat ten pocit z perfektně vyvedené svatby!

Tak, to už je pro dnešek vše, budeme se na vás těšit v dalším videočlánku, kde si povíme jak vybrat oblek na formální svatbu.

Váš Cavalier

konzultant

Zaujalo Vás to a rádi byste se dozvěděli více?

Stačí vyplnit tento krátký formulář a my Vám s radostí zodpovíme Vaše dotazy.

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů.