3 důvody, proč si pořídit oblek s vestou

V každé starší knize etikety pánského odívání naleznete věty typu: „Gentleman si nesmí sundat sako, aniž by pod ním byla nošena vesta." Nebo ,,Muž oděný pouze do košile je ve společnosti jako nahý.“ Což dokazuje, že oblek s vestou kdysi skutečně býval naprostou samozřejmostí pánského formálního oděvu.

Avšak v poslední době etiketa ustupuje konfekční výrobě a obleky se tak vyrábí především dvoudílné a tím se vesta z šatníku českých mužů postupně vytratila. Nicméně existuje hned několik důvodů, proč vestu vytáhnout zase na světlo světa.

----
Jak blejzry správně ladit s kalhotami a košilemi a vytvářet tak klasické, ale i více extravagantní kombinace? Přečtěte si i článek z našeho blogu Blejzr - ideální oblečení na neformální schůzku. 
----


1. Vesta perfektně tvaruje vaši siluetu, když na sobě zrovna nemáte sako.

Jak jsme zmínili už v začátku článku, podle etikety by muž neměl sundávat sako, pokud pod ním nemá vestu. Etiketa ovšem začíná ustupovat pohodlí, ale znáte ten pocit, když si sundáte sako a máte na sobě jen košili a necítíte se dobře? Vesta je řešením pro Váš problém. Narozdíl od pouhé košile skvěle vytvaruje vaši postavu a zároveň Vás v zimě zahřeje. 

 

2. Vestu nemusíte nosit jenom k obleku.

Pokud ze své vesty opravdu chcete dostat co nejvariabilnější využití, zvolte vestu, která je celá ze svrchního materiálu, bude tak vypadat dobře i třeba jen k džínům a košili.

3. Ozvláštní Váš šatník a můžete je mezi sebou i kombinovat.

Italští elegáni nám na inspiračních serverech každý den ukazují, že oblek s vestou z jiného materiálu je opravdu hit. Velmi variabilní volbou při výběru vašeho obleku je zvolit jednobarevnou látku pro kalhoty a sako a například kostkovanou pro vestu. Máte poté více variant jak oblek nosit.

----

Jaké druhy bot by určitě neměly chybět v botníku kavalíra? V tomto článku si řekneme, jak mít boty na každou příležitost bez přeplněného botníku. 

----

Pokud si třídílný oblek, nebo jen vestu chcete sami navrhnout (vybrat látku, podšívku, knoflíky a všechny detaily) jsou vám naši módní konzultanti připraveni pomoci. Využít je můžete i nezjištně a to prostřednictvím webových stránek. Vybrat si u náš můžete z více než 1000 látek.