Jak přežít horké dny v obleku, cítit se svěže a stále vypadat dokonale?

Ten, kdo chce být v businessu úspěšný, ví, že image a dojem, kterým působí na ostatní mu je dobrým pomocníkem. Zkrátka na často omíláném tvrzení jak šaty dělají člověka asi opravdu něco bude. A to i horkých, parních letních dnech. Těžko budete uzavírat velké zakázky nebo domlouvat důležitou spolupráci v džínách či šortkách. Chcete-li si zachovat dekorum, neměli byste vynechat při výběru pracovního outfitu alespoň kalhoty a košili. Samozřejmě s dlouhým rukávem.

Pokud ovšem teploměr ukazuje 30 stupňů, i ten nejdražší a nejpohodlnější oblek má dlouhé nohavice a košile dlouhý rukáv. Poradíme vám pár fíglů a vychytávek, jak přežít prosluněný den.

Tropická vedra a klasická pánská móda jdou bohužel částečně proti sobě. Nicméně to ještě nemusí znamenat, že máte o prázdninách odhodit saka, polobotky a zítra se do kanceláře vydáte v žabkách. Každý opravdový profesionál ví, že první dojem je jen jeden. Proto vám dnes přinášíme pár tipů, jak se v létě v obleku cítit svěže a zároveň pořád vypadat dokonale.

Co je tedy nejdůležitější při výběru business oblečení na léto?

- MATERIÁL!

Stává se vám, že do horkých letních dnů volíte kompromis a image je upozaděna na úkor pohodlí? To, jestli se v létě pečete můžete nejčastěji dávat za vinu materiálu. Levnější oblečení s příměsí systetiky, zejména polyesteru zabraňuje prodyšnosti. Zde se při rozhodování o pořízení vliv ceny za oblečení dokáže vymstít. Zkuste v letním období sáhnout po oblečení z přírodních materiálů. Vlna, len a hedvábí vám poskytnou požadovaný komfort a zároveň vypadají vždycky dobře. 

1. Vlna

O vlně dost často smýšlíme jako o materiálu vhodném spíše na zimní oblečení. Ale věděli jste, že je dostupná i v Tropical úpravě, která je skvělá na nošení v létě? Charakter látky je lehčí, jemnější a ještě prodyšnější, což z něj dělá skvělý materiál pro letní oblek. Výhodou vlny bývá, že je k dostání ve spoustě různých variant gramáže. Nechcete-li se v létě zbytečně potit, volte vlnu lehčího charakteru. U oblekových látek se tak místo celoroční gramáže okolo 250-280 gramů na metr držte spíše kolem 230 g/m.

2. Bavlna

I bavlněné košile v létě vybírejte určitě s nižší gramáží. Budou totiž dobře dýchat a pokud se hodně potíte, sáhněte raději po bílých košilích, na kterých nejsou případné skvrny od potu tolik nápadné.

Ke správné péči o vaše košile se dočtete více ve článku Jak docílit toho, aby vaše košile vypadaly perfektně.

3. Len

Pokud se v létě chcete cítit vážně skvěle, lněný oblek je tou nejlepší volbou. Lněné látky mají drsnější charakter a nejsou tak jemné jako ty vlněné. Letní dojem z vašeho outfitu vám poskytne právě úžasná prodyšnost lnu. Len můžete použít i na košile, které vypadají skvěle zejména ke světlým kalhotám a mokasínám. Tohle je outfit ve kterém v klidu přežijete i 30 stupňů. A to, že se len mačká? S tím jednoduše nic nenaděláte. Neustupujte pohodlí, v tropech vás za pár záhybů nikdo lynčovat nebude.

4. Hedvábí

Posledním materiálem skvělým na letní oblečení je hedvábí. Hedvábí samo o sobě není materiál, který by se do business oblečení hodil. Proto se často používá spíše jako příměs do oblekových vlněných látek, kde dodá požadovanou lehkost, prodyšnost a také delikátní lesk. 

Podšívka

Pokud jste zvolili prodyšný materiál, nezapomeňte také na to, co máte v podšívce. Podšívka totiž musí splňovat stejné parametry jako vrchní materiál. Tedy i v případě vnitřního podšití oblečení musíte myslet na prodyšnost. Sáhněte tedy po podšívce z viskózy, hedvábí nebo cupra. U letního obleku nebo letního blejzru se často volí i varianta, kdy sako zůstává bez podšívky. Sako je tak odlehčené a ještě více prodyšné. 

Mokasíny

I když etiketa velí, že k obleku muži nosí vždy ponožky, módní trendy dovolují nošení mokasín, do kterých ponožky samozřejmě nepatří.

Pokud chcete poradit s výběrem vhodnému materiálu nebo si nechat ušít lněnou košili na míru, neváhajte kontaktovat svého módního konzultanta. Stačí navštívit náš web a vybrat si svou prodlouženou ruku do světa módy. K tomu od nás obdržíte 500Kč bonus na svou první opravdovou košili.

Těšíme se na Vás!

Zůstaňte v obraze

Pokud máte zájem o novinky ze světa kavalírů a speciální nabídky,
zaregistrujte se k odběru našeho newsletteru a my Vás budeme
pravidelně informovat o nových produktech a akcích.