DOPLŇKY, protože detaily tvoří celek

Sáhnout po správném obleku s košilí je základ, ovšem detaily jsou to, co vašemu outfitu dodá na osobitosti a často o vás prozradí více, než si myslíte. Ti z vás, kteří znají Paretovo pravidlo jistě vědí, že zdánlivě malé spektrum příčin může významně ovlivnit celkový výsledek. Stejně tak, jako 20% vašich klientů nejspíše bude tvořit 80% vašeho úspěchu, tak i zdánlivě nedůležité doplňky mohou váš outfit pozvednout na úplně novou úroveň. Jak tedy docílit toho, aby malá investice opticky zdvojnásobila hodnotu vašeho outfitu?

Manžetové knoflíčky

Manžetové knoflíčky můžete nosit jak k obleku (zde doporučuji vždy ty kovové), tak i jen k blejzru a chinos kalhotám. Kov manžetových knoflíčků by vždy měl být stejný jako kov ciferníku vašich hodinek a stejně tak přezka vašeho opasku. Manžetové knoflíčky jsou skvělým prostředkem pro vyjádření hravosti a vtipu i v tom nejkonzervativnějším outfitu.

Ozdoba do klopy

Ozdoby do klopy jsou pozůstatkem čerstvých květin, nebo odznaků, které muži nosili, aby prokázali oddanost svému rodu, či klubu. V dnešní době máte spoustu možností, jak dozdobit svoji klopu od květin čerstvých, přes ty ozdobné až po spoustu různých odznáčků a drobných broží. Pokud jste náruživým nositelem ozdob do klopy, je možné si nechat klopu vašeho saka uzpůsobit tak, že dírka bude z části proseknutá a zespod klopy bude vaši ozdobu vždy jistit nitěné poutko. Skvěle tak zabráníte poničení klopy tupými špendlíky, které se někdy na brožích nacházejí.

Kravata

Pánský business outfit je bez kravaty jednoduše neúplný, ať už vyrážíte kamkoliv. Kravatu volte tak, aby doplňovala a zvýrazňovala další prvky vašeho obleku, ale zase jej nepřebíjela. Skvěle vypadá, když barva vaší kravaty ladí nejen s kapesníčkem, ale také například s kontrastním obšitím knoflíkových dírek třeba na rukávu vašeho saka, nebo klidně s vašimi ponožkami. Fashion masterem se stanete i v případě, že do svého šatníku doplníte také ascot nebo motýlka, který čas od času naruší zajetou každodenní rutinu kravat.

Detailněji se kravatami zabývame v článku Chcete uspět na obchodní schůzce? Zvolte si tu správnou kravatu.

Kapesníček

Kapesníček volte podle vzoru a barvy na kravatě a košili. Kapesníček by nikdy neměl být ze stejné látky jako kravata, ale měl by s ní být vizuálně provázán. Kapesníček je skvělým doplňkem i v případě, že jdete na schůzku jen ve smart casualu, ale chcete do svého oděvu vnést trochu šťávy a barev.

O kapesníčcích detailněji v tomto článku.

Ponožky (Happy Socks)

Pro každodenní nošení se vybavte spoustou párů klasických černých ponožek, kterými nemůžete nikdy nic zkazit. Já osobně klientům doporučuji, že kromě kapesníčku a kravaty mohou barvy vnést do svého šatníku i barevnými ponožkami, takzvanými Happy Socks. Jsou perfektní volbou, nejen pokud chcete přitáhnout pozornost na svoji dokonalou, perfektně čistou obuv, ale i když vás černé ponožky už jednoduše nebaví a barvu kravaty chcete zapojit i do další části vašeho outfitu. Perfekcionismu dosáhnete v detailech, například když námořnicky pruhované Happy Socks spojíte s ozdobou v klopě ve tvaru kotvy a tmavě modrými uzlíčky místo kovových manžetových knoflíčků.

Spona na kravatu

Může se vám to zdát jako přežitek, ale spona na kravatu je doplňkem, který si opět získává své fanoušky. Dají se sehnat ve spoustě různých tvarů a jediné čeho se držte, aby barva kovu ladila se sponou na vašem opasku.

Tip! Přečtěte si také Podzimního průvodce kabáty a jak zvolit ten nejlepší.

Pokud si nechcete lámat hlavu s laděním doplňků k vašemu outfitu, naši módní konzultanti vám rádi podají pomocnou ruku a pomohou vám s identifikováním vašeho unikátního stylu. Tedy pokud ladění doplňků k obleku i na volný čas není zrovna vaším hobby, podívejte se na naše předem sladěné Cavalier boxy, nebo kontaktujte svého módního konzultanta, který vám se stylingem rád pomůže. Pakliže nemáte svého módního poradce, jednoduše si to správného vyberete zde.

Pokud vás téma o pánských doplňcích zaujalo, pak za přečtení jistě stojí i článkek 9 pánských doplňků, díky kterým kavalír vystoupí z řady.