Z gotika kavalírem

Mé vyprávění je příběh člověka, který se díky svému amatérskému zájmu o obchodní činnost a klasickou pánskou módu stal módním konzultantem. A nyní nově i manažerem, čímž si ve svých 26 letech splnil svůj profesní sen.

 

„Pomáhat ostatním v nacházení jejich individuálního stylu odívání a obecně se sebevyjádřením skrze svůj oděv. Sloužím jim tak, aby si nedělali těžkou hlavu z toho, že budou muset jít trávit svůj drahocenný volný čas do nákupního centra, neřešili velikosti oděvů, neboť vše se mnou vytvořené je šité přímo na konkrétní zákazníky.“

Jedno moudré staré přísloví říká, že nikdo není dokonalý. Každý nějak začínal a ani já nejsem pochopitelně žádnou výjimkou.

 

     Svou obchodní činností, jako takovou, jsem začínal přímým prodejem v telekomunikacích. Jednalo se o prodej typu D2D (door to door, tedy doslova ode dveří ke dveřím), což v praxi probíhalo tak, že firma připojila bytový dům na svou páteřní sít a já jsem obešel byt po bytu a snažil se lidem prodat služby. Bylo to tvrdá obchodní zkušenost, která mne nicméně dobře vybavila do života, naučila mě odolnosti, pohotovosti a dobré komunikativnosti. Nikdy jste totiž nevěděli, kdo vám otevře. Docházelo tak občas k velmi kuriózním a zábavným situacím, např. tehdy, když se ze dveří vyřítil pán ve spodním prádle s vidličkou v ruce, volaje, že ho ruším od večeře. : )

 

Ještě před pěti lety byste mě mohli potkat jako člena pražské gothické subkultury, jejíž charakteristickou vlastností byla extravagantní image (dlouhé vlasy, černě nalakované nehty, řetězy a další výrazné ozdoby). Na první pohled jsem tedy vypadal spíše jako sociální případ než jako standardní pubertální mladík, který se hledá ve svém životě.

 

Během velmi krátké doby jsem si uvědomil, co všechno oblečení v našich životech dělá a co se jím dá reálně ovlivňovat. Zabýval jsem se tím více do hloubky a záhy přišel na to, že kultivovaná image má zásadní podíl na všem, co děláte – nakonec jsem i napsal bakalářskou práci, zaměřenou na tuto tématiku. Váš vnější vzhled má zásadní podíl na tom, zda získáte dobrou práci, zda s vámi půjde na rande pohledná slečna etc.

Proč jsem se začal zabývat módním poradenstvím?

Předně proto, že mě baví radit a pomáhat lidem s jejich oblékáním. A pak mám ještě jedno přání s tím související: 

„Chci, aby za časů mých dětí byla tato země svou reprezentativností na úrovni západních států a dokázali jsme ze sebe setřást stín východu a mezinárodní nálepku bývalé komunistické země.“

 

Když se kolem sebe dnes rozhlédnu a vidím množství mladých lidí, kteří provozují své sny, různorodé podniky a činnosti, mám z toho velkou radost. Jsem rád, že mohu být jedním z nich. Jedním z těch, kteří přispívají ke kulturní obměně ČR.

 

Stal jsem se tedy módním konzultantem, a to pro firmu Cavalier.  Firma Cavalier, Marie Vaškové, jako jediná firma na českém trhu provozující podobný koncept, dávající lidem šanci na uplatnění v módní branži a zároveň poskytuje kvalitní konzultantské služby lidem. Byla to pro mě jasná volba.  

A jak jste na tom vy? Jaké jsou vaše životní sny a cíle? Já Vám mohu pomoci se na ně obléct.

A jak si v oblékání vedou Češi? To bude téma dalšího článku, na který se můžete těšit. Bude to překvapivé! :)


Komentáře k článku

Oblek

Váš první opravdový oblek.

Vybrat konzultanta

prvek konfigurace

4 tvary klop

prvek konfigurace

Knoflík s vygravírovaným
vlastním jménem

prvek konfigurace

Ustřihlý rožek rukávu

prvek konfigurace

150 druhů podšívek
přes 1000 druhů látek

prvek konfigurace

Kontrastní knoflíkové dírky

prvek konfigurace

Monogram