5 tipů, jak vyzrát na vzory. Nebojte se je kombinovat

Přešlapujete někdy před zrcadlem a nevíte, kterou kravatu si vzít ke vzorované košili? Pomůžeme vám!

1. JEDNOBAREVNÉ KRAVATY

Tady je to velice jednoduché, nejste vázáni skoro žádnými pravidly. Záleží jen na tom, na jakou příležitost daný outfit ladíte.

Kombinaci bílá košile - jednobarevná kravata doporučujeme zejména pro příležitosti, kdy chcete udělat dojem a působit konzervativně, například tedy na interview.  

Pokud byste raději volili zábavnější variantu, můžete kravatu doplnit pruhovanou nebo i jemně kostkovanou košilí.

2. PRUHOVANÉ KRAVATY

U proužků se vůbec nebojte kombinovat s jinými vzory, jenom dejte pozor na barevnou harmonii. Obecně platí, že kravata by měla mít jasnější barvy než košile. 

Vzor na kravatě by také měl být výraznější a ve větším měřítku než ten na košili. 

3. PUNTÍKOVATÉ KRAVATY

Puntíkované kravaty jsou v kombinaci s dalším vzorem na košili trochu ošemetné. Pokud si puntíkovanou kravatu chcete vzít do práce, zvolte k ní raději jednobarevnou košili. Vzor doporučujeme kombinovat spíše pro casual příležitosti. 

Pokud se kombinace s jemným proužkem nebo kostkou nebojíte, opět platí pravidlo, že by kravata měla být výraznější než vzor na košili.

4. KOSTKOVANÉ KRAVATY

Kostkovanou kravatu slaďte s jednobarevnou košilí, když nechcete příliš budit pozornost. Pokud ji ovšem doplníte pruhovanou košilí, která barevně ladí ke kravatě, vznikne extravagantní kombinace, která každého upoutá.

5. JINAK VZOROVANÉ KRAVATY

Paisley vzor na kravatě vypadá skvěle s pruhovanou košilí. Tato kombinace může působit extravagantně, tak si ji vezměte, když chcete být vidět.

Zde si můžete přečíst  článek o tom, který vám pomůže zvolit tu správnou barvu, šířku i uzel kravaty.

Pokud ladění doplňků k obleku i na volný čas není zrovna vaším hobby, podívejte se na naše předem sladěné Cavalier boxy, nebo kontaktujte svého módního konzultanta, který vám se stylingem rád pomůže. Pakliže nemáte svého módního poradce, jednoduše si to správného vyberete zde.