16 nejhorších přešlapů v pánské módě, tohle nenoste

Pánové se často v módě neorientují. Podívejte se, jak se neshodit v běžných denních situacích. Výhodou je, že muži mají ustálená pravidla, kterými se mohou řídit a není jich tolik jako u dam a tak často se nemění.

Po přečtení článku si daleko více budete všímat chyb ve vašem okolí a třeba i některému z kamarádů poradíte.

1. Velké nápisy a loga značek

Nevkusným zlem na volnočasových tričkách jsou nápisy i loga a značky. Když to přeženete, budete vypadat jako chodící reklama.

2. Batoh k formálnímu oblečení

Pokud potřebujete přepravit více věcí, chápeme, že je batoh pohodlnější, ale k obleku nebo smart casual se rozhodně nehodí. Ještě horší varianta je, když ho máte na zádech, v ruce se dá zkousnout, ale mnohem vhodnější je brašna nebo kufřík.

3. Nesprávná délka kalhot

Čekáte velkou vodu nebo se naopak bojíte, že jsou vaše kalhoty příliš krátké a přeženete to s délkou. Kalhoty by měly být dlouhé tak akorát. Tedy končit těsně nad spojením boty se zemí tak, abyste si po nich nešlapali a neroztrhli si nohavice.

POZOR: Pokud máte vlastní styl a nosíte krátké kalhoty a barevné ponožky, toto překročení pravidel je očividné a nakonec stylové.

4. Špinavé oblečení a obuv

I když se obléknete do sebedražšího oděvu a bot, nic nezkazí dojem víc než špinavý outfit, proto se nezapomeňte před odchodem vždy důkladně podívat do zrcadla.

Košile by měla letět do koše na prádlo po jednom dni nošení.

Tyto polobotky  například patří Václavu Klausovi a Miloši Zemanovi. Na další prohřešky českých politiků se můžete podívat v tomto článku.

5. Zmačkané oblečení

Žehlení je opruz, ale pokud vyrazíte do práce či na večírek s košilí, kterou někdo právě vytáhl krávě z huby, dojem rozhodně na nikoho neuděláte.

6. Ponožky v sandálech

V dnešní době už je to spíše taková kuriozita, ale věřte, že někteří „specialisté“ jsou schopni si vzít bílé vytažené ponožky do půlky stehen do sandálů i dnes. Faux pas je to i v outdoorové módě.

7. Nevhodná barva ponožek a bot

Například bílé ponožky do černých bot si může obout pouze basketbalista. Obecně platí pravidlo, že ponožky by měly být dostatečně dlouhé a tmavší než boty.

8. Objemné kapsy

Mnoho pánů nenosí žádné příruční zavazadlo a vlivem toho pak mají naducané kapsy nejrůznějšími předměty od peněženky přes klíče k mobilnímu telefonu. Působí to nevkusně.

Ještě horší je to u saka. Obě přední kapsy zůstávají zašité a nevkládáme do nich žádné předměty.

9. Čepice v mísnosti

Muži v místnosti vždy smekají a nezáleží na tom, jestli jsou v hospodě nebo v divadle. Pokrývka hlavy musí jít z hlavy vždy dolů.

10. Košile s krátkým rukávem

Největší průšvih je, když si ke košili s krátkým rukávem vezmete kravatu. Vypadáte pak jako obsluha z fast foodu. Obecně se tento jev přisuzuje nižší vrstvě obyvatel.

Správný kavalír košili s krátkým rukávem úplně odloží. I ve volném čase a sáhne raději po polokošili nebo si opatrně vykasá rukávy.

11. Řetízky a náramky

Zlaté tlusté řetězy nechte gangsterům. Vlastně jakékoliv řetízky už dnes kavalír nenosí. Odzvonilo už i peněženkám či klíčím na řetězu. Budete působit směšně a infantilně.

12. Síťované oblečení

Richard Krajčo z Kryštof se na předávání Andělů oblékl do síťovaného trička a vzbudil tím negativní rozruch.

My říkáme ano, pokud jste homosexuál toužící po pozornosti.

13. Tílko, holé tělo

Odhalené paže nebo dokonce muži do půl těla prostě do města či hospody nepatří. Mohou takhle jít na plovárnu. Představte si, že na vás někdo v tramvaji vystrkuje svoje zpocené podpaží. Navíc je to nefér k žená, ty si tričko sundat nemohou, i když by to pánové ocenili.

14. Neladící pásek s obuví

I ve volném čase by pásek měl ladit s botami. Povrchová úprava pásku by měla korespondovat s obuví.

Pokud si k volnočasovému oděvu vezmete semišové boty, bude k nim výborně pasovat semišový pásek.

Ke kalhotám s poutky nosí muži vždy pásek, jeho absence je další faux pas.

15. Upnuté džíny

Upnuté džíny si mohou dovolit jen opravdu hubení mladí pánové nebo stoupenci EMO. Muži si v nich ovšem zabíjí spermie a skinny džíny prostě pánům nesluší, smiřte se s tím.

16. Vykukující spodní prádlo

Odhalené spodní prádlo čouhající z kalhot rozhodně není kavalírské a ani sexy. Například v městě Delcambre v americké Louisianě je trestné nosit kalhoty příliš nízko pod pasem a panové za za tento prohřešek mohou jít do vězení.

 

Děkujeme, že jste si článek přečetli.

Cavalier.

Zůstaňte v obraze

Pokud máte zájem o novinky ze světa kavalírů a speciální nabídky,
zaregistrujte se k odběru našeho newsletteru a my Vás budeme
pravidelně informovat o nových produktech a akcích.