Koncept: 8 tipů, jak být kavalírem ve 30 letech?

Už mi lásko není dvacet let … zpívá se v jedné písni. A pánové po třicítce by se měli umoudřit v nočním životě i v oblékání. Pryč je doba studií a brigád. Kavalír nad 30 let ví, že mu formální oděv pomůže k lepšímu zaměstnání.

V minulém desetiletí jste hledali svůj styl. Po třicítce už byste měli zhruba vědět, jaké barvy a střihy vám sednou.

 

1. OD KONFEKCE KE KVALITĚ

Sem tam něco koupíte v obchoďáku nebo řetězci, ale poohlížíte se už i po kvalitních kusech, které vydrží déle než jednu sezónu.

Kvalitní denim je pro vás nutnost, do obuvi už investujete – značkové tenisky a kožené polobotky jsou základ.

 

2. SMART CASUAL

Tato dvě slova vystihují outfit třicátníka. Jde o neformálně elegantní oděv. Ideální jsou chinos kalhoty, případně i džíny s košilí a blejzrem nebo tvídovým sakem. Kvalitní kožený pásek a obuv je samozřejmostí. Na podzim a v zimě vystřídá péřovku kabát.

 

3. K TRIČKŮM PŘIBÝVAJÍ KOŠILE

Ve vaší skříni ještě nalezneme mnoho triček. Většina by měla být jednobarevných, některé s límečkem. Rozhodně se vyhněte vtipným nápisům a velkým značkám. Přibývají vám ale v šatníku košile, které vám dodají ten správný šmrnc třicátníka. 

 

4. ODHADNĚTE SITUACI

Pokud pracujete ve veřejném sektoru, zapomeňte na kraťasy a upnuté džíny. Volte tmavé kalhoty a košile. Nemůžete tím nic zkazit a budete elegantní. Naopak na pivo s kolegy asi nevyrazíte v obleku.

Ale pamatujte, z formálního oděvu vždy jde udělat ležérní.

Nepleťte si ovšem ležérnost s nedbalostí. U košile si můžete vyhrnout rukávy. Pokud jde dolů sako, sundejte i kravatu. Vše by mělo být čisté a nezmačkané. 

 

5. VRÁSKY JSOU SEXY

Na obličeji vám přibyly vrásky. Nevadí. Pro dámy jste ještě víc sexy. Měl byste ale dbát o svou pleť a pravidelně ji čistit a hydratovat. Pozor na ucpané póry neboli černé tečky a nevymačkané pupínky.

 

6. SKVĚLE PADNOUCÍ OUTFITY

Košile o číslo větší? Proč? Možná je to pohodlné, ale vypadáte v ní jako v pytli. Kalhoty na půl žerdi? 

 

7. ZKROŤTE OCHLUPENÍ

Většina mužů po třicítce má chlupatou hruď a i velká část i bohaté vousy. Pro řadu žen je ochlupení u mužů důkazem mužnosti a součástí sexappealu.

Holení podpaží

Měli byste si ale holit podpaží, nebudete se pak tolik potit a použití tuhého deodorantu bude snadnější.

Upravený plnovous

O vousy se, stejně jako o vlasy, musíte pořádně starat. Zastřihávat je nebo se svěřit do rukou profesionálů.

 

Pozor na Brežněva

Nenechte si srůst obočí. Je to odporné. Nad nosem byste si ho měli vytrhávat. Pokud vás to bolí, ledujte si místo, které chcete vytrhávat například mraženou zeleninou.

 

8. DEODORANT A PARFÉM

Pravidlo pro kavalíra v každém věku: Ne, chlap opravdu nemá smrdět, jak se to někdy tvrdí. Nikdy nezapomínejte na tuhý deodorant, ať jdete kamkoliv.

Po třicítce je úplně běžné, že si kavalír koupí dražší parfém, který mu sedne. Patří k jeho osobnosti.

Připravujeme pro vás seriál, jak být kavalírem v určitém věku. Nejprve si ale připomeneme, jak se chová pravý kavalír bez ohledu na to, kolik mu je?! Buďte lepší verzí sami sebe. Ženy to ocení a v zaměstnání se vám bude dařit.

 

1. KAVALÍR je pozorný k ženám.

Slovo kavalír je odvozené od slova rytíř. A rytíři se vždy dvořili dámám a byli k nim galantní za každé situace. Toto pravidlo je nejdůležitější ze všech.

2. KAVALÍR se chová slušně a mluví kultivovaně.

Ať se nachází v zaměstnání nebo v hospodě s přáteli, nebo sleduje zápas svého oblíbeného týmu, noblesní muž nehovoří sprostě. Jednou za čas díky přemíře emocí to ujede každému, ale ten, kdo používá za každou větou "vole", rozhodně kavalír není.

3. KAVALÍR je sečtělý.

Pravý kavalír se celý život vzdělává. Rozumí politice, ovšem nenadává na politiky v hospodě, orientuje se i v kultuře a v současném dění doma i v zahraničí.

4. KAVALÍR má vše vyřešené.

Gentleman si umí srovnat vztahy s přáteli, kolegy na pracovišti, dětmi i bývalými manželkami a přítelkyněmi. Nemá ve skříni strašáky z minulosti.

5. KAVALÍR dbá o svůj zevnějšek.

Muž na úrovni se pravidelně sprchuje, používá deodorant i kolínskou, co mu sedne. Myje si vlasy a holí se, nebo se stará o svůj plnovous.

6. KAVALÍR se umí vhodně obléknout při každé příležitosti.

Kavalír umí odhadnout situaci a vhodně se obléci. Nepůjde v „šusťákovce“ do divadla a ve smokingu na vesnickou tancovačku.

7. KAVALÍR jedná vždy férově.

Pravý kavalír nikdy nelže. Nevymýšlí podrazy, ani se nikomu nemstí.

8. KAVALÍR si umí vybrat kvalitní kolínskou a používá deodorant

Pravidlo, že „Muž má smrdět!“ už je dávno přežité. S nadměrným pocením vám pomůže tuhý deodorant. Nebojte se vybrat si i kvalitní kolínskou. Každá žena ocení, když její milý příjemně voní, ale nic se nesmí přehánět.

9. KAVALÍR má ve skříni padnoucí oblek.

V životě každému muže nastane moment, kdy musí obléknout oblek: maturitní ples, maturita, imatrikulace, promoce, svatba, divadlo, pracovní pohovor, důležitá pracovní schůzka, ples… Takových okamžiků je spousta. Pravý kavalír se bez obleku prostě neobejde.

10. KAVALÍR vyzkoušel holení břitvou.

Kavalír miluje klasiku a alespoň jednou se zkusí oholit břitvou. Pokud to sám nezvládne, zajde do holičství. V dnešní době jich v ulicích větších měst vyrostlo jako hub po dešti.

11. KAVALÍR má svoje cíle a jde si za nimi.

Muž na úrovni ví, kam směřuje. Má plány do budoucna a jde si za svými cíli, i když je to někdy těžké. Nebojí se uznat chybu a jít dál na vrchol.

12. KAVALÍR pomáhá slabším bez postranních úmyslů.

Ve společnosti jsou slabší ženy, děti a starší lidé. Kavalír se nikdy nerozmýšlí, zda pomůže staré paní z tramvaje, slečně s těžkou taškou, nebo manželce s prádlem, když je po celém dni unavená.

 


Komentáře k článku

Košile na míru

Šijeme pouze z nejkvalitnějších látek.

Vybrat konzultanta

prvek konfigurace

3 druhy zapínání

prvek konfigurace

15 barev nití pro ozvláštnění detailů

prvek konfigurace

3 Střihy
(Regular, Slim, Super slim)

prvek konfigurace

8 druhů límců

prvek konfigurace

8 manžet, 5 fontů monogramů

prvek konfigurace

přes 300 druhů látek