8 bodů, které charakterizují správného kavalíra a jeho oblékání

Jaké jsou vlastnosti pravého kavalíra a jak se obléká se dozvíte v dnešním článku.

 

1. Je elegantní.

Na vašem vzhledu by nemělo být nic okázalého, nápadného nebo vzbuzujícího pozornost. Vaším hlavním znakem je elegantní zdrženlivost; pozorovatelé si všimnou, že jste dobře oblečení, přestože možná nedokážou přesně určit proč.

 

2. Dbá na čistotu.

Význam čistoty nelze dost zdůraznit. Kvalitní oblečení je vám k ničemu, pokud tělo pod ním nebylo důkladně vydrhnuto. Osobní upravenost je nanejvýš důležitá a nelze opomíjet ani zdánlivě podružné detaily jako stav vašich nehtů či zastřižení vlasů na zátylku. Každý skvělý obraz se skládá z jednotlivostí, drobných detailů, z nichž každý přispívá k úspěchu celku. To samé platí pro váš vzhled: pokud přehlédnete kterýkoli prvek, riskujete tím, že poškodíte konečný výsledek.

 

3. Pečuje o své oděvy.

Oblečení by mělo být v čistím stavu, čehož není obtížné dosáhnout za předpokladu, že o svůj šatník každodenně pečujete. Nikdy si na sebe neberte stejný kus oděvu dva dny po sobě. Použité oblečení pověste nebo složte, co nejdříve z něj odstraňte skvrny a nečistoty. Platí tu jakási reciprocita: čím lépe se staráte o své oblečení, tím lépe v něm budete vypadat. A navíc péčí o své oblečení docílíte toho, že vám déle vydrží, takže se vám bohatě vrátí výdaje za jeho koupi. Pokud o svůj šatník nedbáte, mrháte penězi.

 

4. Ví, co mu sluší.

Poznejte se. Seznamte se se svým tělem a tím, co můžete, či naopak nemůžete nosit. Při volbě oděvu by měla hrát roli vaše výška, stavba těla, barva vlasů, očí a pleti. Na našem blogu vás budeme postupně seznamovat s tím, že určité kusy oděvu sluší více mužům vysokým a štíhlým než mužům menším a podsaditým. Za dobře oblečeného bude spíše považován muž, který dobře zná svoji fyzickou konstituci, než muž, který si vůbec není vědom toho, jak vypadá.

 

5. Zná rozdíl mezi cenou a kvalitou.

Kupte to nejlepší, co si můžete dovolit. To je obzvlášť důležité s ohledem na obuv, neboť nekvalitní boty vám mohou poničit chodidla. Nezaměňujte ovšem cenu s kvalitou. Že je něco drahé, nemusí nutně znamenat, že je to také kvalitní. Proto se naučte, jak každý kus před koupí prozkoumat. Přečtěte si složení materiálu i návod na údržbu, oděv obraťte na ruby a prohlédněte si kvalitu stehů.

 

6. Jeho oblečení tvoří harmonický celek.

Vždy mějte na mysli kompletní ustrojení a snažte se vytvořit harmonický celek. I když nemusí vše, co máte na sobě, dokonale ladit, každý prvek by měl doplňovat zbytek a žádná část oblečení by neměla vše ostatní zastínit.

 

7. Zná rozdíl mezi konformitou a konzervatismem.

Ačkoli by se pravidla gentlemanského oblékání neměla porušovat, poznáte, že se dají přizpůsobit. Váš oděv by měl být známkou vaší osobnosti, i když bude v souladu s přijatými normami oblékání. V rámci i těch nejpřísnějších kodexů se najde prostor pro vlastní výklad.

 

8. Má z oblékání radost.

Bavte se. Výběr oděvu a vhodné oblékání by pro vás neměly být utrpením, ale radostí. Naučte se těšit ze svého zevnějšku a bude pravděpodobnější, že potěšíte druhé. Pokud tak budete činit, budete se také skvěle cítit a stane se z vás dokonale oblečený kavalír.


Komentáře k článku

Košile na míru

Šijeme pouze z nejkvalitnějších látek.

Vybrat konzultanta

prvek konfigurace

3 druhy zapínání

prvek konfigurace

15 barev nití pro ozvláštnění detailů

prvek konfigurace

3 Střihy
(Regular, Slim, Super slim)

prvek konfigurace

8 druhů límců

prvek konfigurace

8 manžet, 5 fontů monogramů

prvek konfigurace

přes 300 druhů látek