Minimalismus jako novodobý vládce pánské módy

Výsledkem dnešní uspěchané doby jsou šatníky s kusy oblečení, které jsme na sobě měli jen párkrát, jestli vůbec, zapříčiněné našim neuváženým nakupováním.

Jednoduchým řešením, jak šatník radikálně změnit a to tak, abychom z něj měli maximum užitku, je nynější světový stylistický trend – The Capsule Wardrobe, který káže, že každý šatník by měl být založen na určitém počtu základních a jednoduše kombinovatelných kusů.

Jednoduchost a kvalita

Pro muže je tento způsob tvorby šatníku asi ten nejlepší, právě pro jeho jednoduchost a také proto, že klade důraz na kvalitu oproti kvantitě. Jaký je tedy postup pro tvorbu Vašeho nového minimalistického šatníku?

Začněme s barvami

Klíčem pro jednoduchou kombinovatelnost je výběr jen z několika málo barev, často tedy kombinace černé, bílé, šedé a tmavě modré.

1. Košile

Prvním základním kusem, který je zároveň synonymem pro univerzálnost v pánské módě, je právě košile. Každý muž by měl mít určitě bílou košili, kterou jednoduše vezme jak k obleku, tak i na volný čas k džínům, nebo chinos kalhotám.

Rozhodně by vám také neměla chybět světle modrá, nebo černá košile. Při výběru vždy dbejte na to, aby materiál byl 100% bavlna, jedině tak se v košili budete cítit dobře.

Více se o košilích dozvíte v našem dvoudílném seriálu.

2. Trička

Trička si pořiďte v základních barvách bez potisků. Nejlepší barevnou volbou je opět bílá, černá, případně šedá.

Pokud nosíte tričko i pod košili, je dobré mít alespoň jedno v tělové barvě.

3. Svetry

Ve vašem šatníku by také nemělo chybět pár svetrů. Ideálně alespoň pulovr (svetr přes hlavu), cardigan (propínací svetr) a rolák, který vás pořádně zahřeje.

4. Blejzr

Blejzr si pořiďte alespoň jeden, ideálně dva. Skvěle je vynosíte na obchodní schůzky i na události, při kterých chcete zanechat dobrý první dojem. Více informací o blejzrech jsme pro vás napsali v tomto článku.

5. Kalhoty

Neomezujte se pouze na džíny, ale mimo nich vsaďte i na bavlněné chinos kalhoty v univerzální barvě, jako je třeba béžová. Na léto by vám také neměly chybět ani kraťasy.

6. Oblek

I v případě, že oblek není vaším oblečením na každý den, minimálně jeden byste vlastnit měli. Mezi prvními, by se měl ve vašem šatníku objevit tmavě modrý a antracitový, ideálně bez vzoru, nebo jen s jemným proužkem nebo kárem.

7. Svrchníky

Trenchcoat, je tím nejuniverzálnějším svrchníkem vůbec. Dáte ho k džínům, ale i k obleku. Je nepromokavý, takže se perfektně hodí do jarních a podzimních dní.

Co by rozhodně nemělo chybět ve vašem zimním šatníku je také vlněný kabát. O tom jak vybrat ideální kabát se dozvíte v našem průvodci kabáty

8. Kvalitní obuv

Polobotky si pořiďte v základních barvách, jako jsou hnědá a černá.

Na volný čas si pořiďte elegantní tenisky.

Na zimu vsaďte na kotníkovou obuv Chelsea boots, které jsou elegantní a zároveň funkční. 

Jak na vás nový stylingový trend působí? Postavíte si také svoji Capsule Wardrobe? Pokud by vás zajímalo, jak přijít k perfektně funkčnímu a efektivnímu šatníku bez nutnosti jednorázové investice, více informací se dozvíte zde.


Komentáře k článku

Košile na míru

Šijeme pouze z nejkvalitnějších látek.

Vybrat konzultanta

prvek konfigurace

3 druhy zapínání

prvek konfigurace

15 barev nití pro ozvláštnění detailů

prvek konfigurace

3 Střihy
(Regular, Slim, Super slim)

prvek konfigurace

8 druhů límců

prvek konfigurace

8 manžet, 5 fontů monogramů

prvek konfigurace

přes 300 druhů látek