Módní konzultant Maruška Vašková

Maruška Vašková je první módní konzultantkou v Cavalieru. Její životní náplní je být svým několika stovkám klientům “prodlouženou rukou” do světa módy a stát se průkopníkem nového způsobu nakupování oblečení - módní konzultace.

Na začátku její cesty za hledáním životního poslání byl sen stát se módní návrhářkou. Móda ji vždycky bavila, ale jako návrhářka neviděla jak svůj sen přetvořit ve skutečnost. 

Jaký byl tvůj život než jsi začala pracovat v Cavalieru?

Chodila jsem na textilní vysokou v Liberci s tím, že jsem úplně nevěděla co se mnou dál bude. Bavila mě spousta věcí a úplně jsem nebyla schopná sama sebe zařadit. Co jsem ale věděla bylo, že ve mě byla obrovská touha mít někdy svůj vlastní business a oblékat lidi. Nikdy mi úplně nesedělo pracovat s konceptuální tvorbou a vytvářet oděvy, které by nikdo neměl odvahu si v reálném životě obléci. Chtěla jsem pracovat s reálnými lidmi a svojí vášní jim šetřit čas a přibližovat módu tak, aby pro ně byla stravitelná a přívětivá.

Co bys v módě chtěla změnit?

Chtěla bych, aby muži využívali oblečení jako svého spojence v jejich cestě za úspěchem. Ženy si totiž jsou hodnoty oblečení a jejich moci člověku dopomoct velice dobře vědomy. Proto mě nejvíc inspiruje práce s lidmi z různých oborů, kteří v sobě mají to vnitřní pnutí daleko to jednou v životě dotáhnout a stát se výjimečnými ve svém oboru a já potom v jejich životě figuruji jako někdo, na koho se můžou kdykoliv obrátit a všechny věci ohledně oblečení s nimi vyřešit.

Jak vypadá tvůj běžný pracovní den?

Protože mám klienty rozeseté po celé ČR a máme pobočky na čtyřech místech, každý den pracuji v jiném městě. Pondělí tak trávím v Brně, úterý v Liberci, středu v Praze, čtvrtek v Plzni a v pátek jsem tam kde je potřeba :) Hodně cestuji autem, ale během toho vyřídím spoustu telefonů a pomáhám našim konzultantům když potřebují poradit. Můj týden je hodně o plánování a v rámci dne v daném městě musím stihnout schůzky s klienty, jejich měření a pracovní konzultace s konzultanty. Večer, když je klid, se nořím do procházení inspirativních zdrojů pro nápady na nové outfity. Celý den mi uteče, jak kdyby měl jen pár hodin. Neskutečně mě nabíjí energií právě schůzky s klienty, kde jim mohu poradit a pomoci vyřešit jejich šatník.

Kde jsi byla naposledy na dovolené?

V červenci jsme byli na Sicílii minulý víkend jsme se s Péťou vydali do Bavorska. Na cestování mě baví, jak se kultura každé země promítá v oblečení - třeba naposledy jsem zrovna byla nadšená, když nás po výšlapu na Orlí hnízdo v restauraci obsluhoval číšník v lederhosen (takových těch bavorských kožených kraťasech) a rozkošné kostkované košili. Oblečení tak skvěle dokresluje atmosféru míst, které navštěvujeme a rozšiřuje nám obzory.

Konfigurace-bot

Která osobnost tě nejvíc inspiruje?

Kate Middleton - miluji její vznešenost a eleganci, kterou podává tak moderním způsobem.

Který módní trend sis osvojila?

Volány! Miluji totiž oblečení, které podtrhuje ženskost.

Maruška na konferenci

Který módní trend nesnášíš?

Legíny. Teda mám ráda legíny na sport, ale není nic šílenějšího než průsvitné legíny a krátké tričko na nošení ve městě.

Jaký nejzvláštnější požadavek jsi v práci měla?

Občas se objeví nějaké požadavky ohledně barevných obleků nebo co jsme řešili už kdysi byla zase vnitřní kapsa na zbraň.

Klienti Cavalier

Jak vidíš svoji budoucnost za pět let?

Chtěla bych stát za zády úspěšných Čechů a starat se o jejich image. Stejně tak věřím, že za 5 let už bude úplně normální, že muži už nebudou chodit do obchodních center, ale veškeré své oblečení budou řešit právě přes své módní konzultanty. Doufám, že do té doby budeme schopni dát tuto příležitost pomáhat klientům s jejich stylem co nejvíce dalším kreativním lidem, kteří chtějí pracovat v módním průmyslu, navrhovat komplexní šatníky a poskytovat tím klientům obrovskou hodnotu.

Pokud jste na stejné vlně jako Maruška a naši další módní konzultanti, podívejte se stránku http://www.cavalier.cz/kariera - tam se o spolupráci s námi dozvíte více informací a můžete nás kontaktovat pro osobní schůzku.