Módní konzultant Jiří Petrák

V Cavalieru byste asi jen těžko hledali konzultanta s tak neotřelým stylem a vyhraněnými názory na image jako je právě Jiří Petrák. Jiří pracuje na našem pražském Cavalier STORU a to, co ho popohání vpřed je touha zasadit se o změnu vnímání české společnosti západními zeměmi. 

Jaký byl tvůj život než jsi začal pracovat v Cavalieru?

Primárně jsem studoval a poté následovala brigáda v Classic shoes, což byl český obchod s pánskými rámovými botami. Vždy jsem věděl, že chci pracovat v módě a CS byla dobrá příležitost. Tehdy mě oslovil zejména kolektiv a produkt, na druhou stranu jsem se v budoucnosti jako prodavač neviděl. 

Jiří, co tě vlastně vedlo k tomu stát módním konzultantem? 

Baví mě měnit vizáž lidí a s tím i jejich psychické rozpoložení. Chci dělat svět elegantnějším a ČR zvlášť. Chtěl jsem pracovat s úspěšnými lidmi, od nichž se dá hodně naučit a kterým i já můžu něco předat. Baví mě obecně posouvat lidi dopředu a vylepšovat jejich image, protože skrze to se dá dosáhnout hodně. Jsem přesvědčen o tom, že šaty dělají člověka. Pro jednotlivce tak jeho oblečení funguje jako způsob komunikace, kterým do světa tlumočí svůj postoj a to, jak si sám sebe považuje. Člověk, který si neváží sám sebe, si nebude vážit ani ostatních. 

Proč jsi se rozhodl pracovat právě v Cavalieru?

Přestože jsem v té době byl na pohovoru v Le Premier a T.M. Lewin, v obou případech mě odrazovala osobnost člověka, který se mnou pohovor vedl. Na druhou stranu se mi líbil jejich sortiment a věděl jsem, že to je to, s čím bych chtěl pracovat. Pro Cavaliera jsem se rozhodl z důvodu potřeby osobní svobody. Zkrátka, že jsem si svým vlastním pánem a nesu si odpovědnost za svou práci. Tento koncept mě hned z počátku zaujal. A to, že jsem byl zrovna u zrodu pražské pobočky, považuji za štěstí.

Jak vypadá tvůj běžný pracovní den?

Ranní vstávání fakt nesnáším už od dob základní školy a tak si každý den rád přispím. Vstávám zhruba v osm hodin a denní náplň práce je mixem telefonování, administrativy, setkávání se zákazníky a studia na Karlově Univerzitě, kde se věnuji politoligii.

S jakými problémy se tedy tvoji zákazníci potýkají?

Nejčastěji s tím, že je nebaví nakupování oblečení, a hlavně nemají nikoho kompetentního, na koho by se v tomto ohledu mohli obrátit. Nemají také z čeho vybírat, neboť ve všech obchodech nabízejí to samé, příp. mají i nekonfekční postavu takže je problém s velikostí. 

Šetřím tak lidem čas a mohu jim řešit něco, co oni sami řešit nechtějí. Dokážu svým zákazníkům rozšířit obzory i v místech, kde by jinak tápali. Přidanou hodnotu vnímám v tom, že budu moct jednou říct, že jsem byl u toho, kdy malá skupina lidí začala masově měnit zevnějšky českých mužů.

Co bys v módě chtěl změnit?

Chtěl bych lidi přimět ať přemýšlí aspoň trochu o tom, co nosí. Říká to o nás víc, než si myslíme. Není nezbytné nosit drahé věci, ale především čisté a upravené. I z mála se dá udělat hodně. 

Jak vidíš svoji budoucnost za pět let?

Pět let je dlouhá doba a takto daleko nedohlédnu. V té době mi bude 32 a to už možná budu manžel, otec a snad i úspěšný podnikatel. V krátkodobějším horizontu jsem si předsevzal vyřešit vlastní bydlení v Praze a ještě než příjde rodina, stihnout poznat kus světa.

Děkujeme Jirkovi za odpovědi. Pokud byste měli na Jirku ještě nějaké dotazy (ať už ohledně práce v Cavalier nebo potřebujete poradit se stylem oblékání), můžete mu napsat na jiri.petrak@cavalier.cz

Pokud vás Jirky příběh inspiroval, podívejte se na tuto stránku - tam se o spolupráci s námi dozvíte více informací a můžete nás kontaktovat pro osobní schůzku.


Komentáře k článku

Košile na míru

Šijeme pouze z nejkvalitnějších látek.

Vybrat konzultanta

prvek konfigurace

3 druhy zapínání

prvek konfigurace

15 barev nití pro ozvláštnění detailů

prvek konfigurace

3 Střihy
(Regular, Slim, Super slim)

prvek konfigurace

8 druhů límců

prvek konfigurace

8 manžet, 5 fontů monogramů

prvek konfigurace

přes 300 druhů látek