Módní konzutant Blanka Růžičková

Blanka zhruba po čtyřech letech ve své práci v oboru zjistila, že ji nenaplňuje sedět od - do v kanceláři. Móda ji vždy bavila, baví ji mít svůj vlastní styl a tak i často radí své rodině a přátelům. Pozice módní konzultantky v Cavalieru ji naplňuje právě proto, že pomáhá lidem lépe vypadat a tím se i lépe cítit.

V pražském Cavalieru, kde Blanka pracuje, mě přivítala usměvavá  blondýnka, která vystudovala Technickou univerzitu a jako módní konzultantka působí dva roky. Jak ji osud zavál daleko od technického oboru a čím vším si prošla, než našla své štěstí v právě v módě? 

módní konzultant

Jaký je začátek tvého příběhu, než jsi začala pracovat v Cavalieru?

Moje cesta do Cavalieru vedla oklikou přes Prahu, přestože jsem chodila do školy v Liberci. Ale pěkně po pořádku. Studovala jsem Technickou univerzitu v Liberci a upřímně, nikdy by mě nenapadlo, že budu pracovat jako módní konzultantka. Rodiče mi radili, abych šla na školu, po které budu mít co nejširší možnosti výběru povolání. Ale když jsem po škole začala s přítelem bydlet v Praze a začala jsem si hledat práci, jako bych tušila, že práce ve vystudovaném oboru pro mě nebude to pravé, co hledám. Náhodou jsem narazila na facebooku, že Cavalier hledá posily do týmu módních konzultantů do nově otevřené pobočky v Praze a při setkání s majitelem společnosti Petrem Solerem jsme si padli do noty. Nejen proto, že jsme společně chodili na stejnou základní školu, ale zejména tím, jak příjemně jsem se při pohovoru cítila. Tenkrát mi Petr nabídl, že pokud to opravdu myslím vážně a budu mít výsledky, do budoucna bych mohla pražskou pobočku vést, což pro mě byla obrovská výzva. Ovšem nezastírám, začátky nebyly jednoduché. Člověk musí být vytrvalý a nenechat se porazit první prohrou. Nyní mohu říci, že má práce je mým koníčkem a jsem opravdu šťastná.

módní konzultace

Jaké pro tebe byly začátky v novém oboru? 

Vzhledem k tomu, že v Praze jsem v té době žila třetím rokem, z pohledu získavaní klientů pro mě začátky nebyly úplně jednoduché. Mnoho lidí jsem neznala a ty, které ano, o mé služby nejevili příliš velký zájem. Řidila jsem se heslem: Kudy chodím, tudy trousím. Několikrát jsem také navštívila snídaňová setkaní podnikatelů. Ta mi přinesla pár nových kontaktů a hlavně jsem se oklepala ze strachu mluvit před cizími lidmi. To byl vlastně jeden z mých největších strašáků: Budu umět navazovat kontakty? Budu umět lidi zaujmout? Budou se mnou chtít spolupracovat? Budu jim sympatická? Nakonec jsem měla zpětné vazby od účastníků setkání kladné. Obdivovali mé zapálení a chtěli se dozvědět více, což bylo přesně to, čeho jsem chtěla dosáhnout. Po pár úspěšných schůzkách se začala objevovat doporučení a nové kontakty. Moc mi také v začátku podnikání pomohl můj bratranec, za  což jsem mu velmi vděčná. V roce 2016 před Vánoci jsme se s jeho společníkem setkali na schůzce a náš business je natolik zaujal, že nakoupili jako vánoční dárky pro své zaměstnance vouchery na košile a halenky na míru. Od té doby se s větsinou obdarovaných průběžně vídám a už se jim prakticky starám kompletně o celý jejich šatník. Máme přátelský vztah a oni vědí, že na oblečení mají mě. 

Vyhovuje ti pracovat v týmu nebo raději funguješ samostatně?

Celý život jsem byla vychovávaná k tomu, abych se vždy spoléhala pouze sama na sebe. Na druhou stranu, mám v týmu velmi šikovné konzultanty a vidím, jak užitečné je, když si navzájem sdílíme zkušenosti a pomáháme si. Zároveň mám velkou radost, že naše vztahy nejsou pouze pracovní, ale spíše přátelské. Samozřejmě, že tým je potřeba i motivovat, což se snažím učit a je to pro mě výzva.

V mém týmu jsou momentálně čtyři konzultanti a dva nováčci, kteří se postupně zaškolují. Novým konzultantům vždy radím, nebojte se začátků, všichni vám rádi pomohou a důležité je vydržet. Po dvou letech, co v Cavalieru pracuji, jsem si vytvořila skvělou základnu klientů, kteří se za mnou rádi vrací a také dál doporučují, což je pro moji práci ta nejlepší reklama a samozřejmě odměna.

módní konzultant

Když se budeme bavit o práci módního konzultanta jako takové, co tě na ní nejvíce baví?

Jsou to určitě schůzky s klienty, kdy si konkrétně povídáme, jaká je jeho představa a já zjišťuji vše potřebné k tomu, abychom mohli začít tvořit. Dále je to fáze vytváření samotného outfitu, obzvlášť když si muž nechá poradit i s něčím extravagantnějším, ať je to materiál, vzor, nebo barva. Nejkrásnější fáze je pro mě ale předání hotové zakázky, kdy se bavíme o způsobech nošení, jak a s čím kombinovat, s jakými doplňky a podobně. Miluju, když vidím tu radost z naší společné práce.

Je tedy móda vaším koníčkem? Jak se vzděláváš, abys měla přehled o aktuálních trendech?

V Cavalieru máme systém školení pořádaný Maruškou Vaškovou, dále si často navzájem s konzultanty ukazujeme, co jsme vytvořili pro klienty, což je velmi efektivní. V dnešní době instagramu a pinterestu čerpám také mnoho inspirace z fotek, které si ukládám, a následně z nich vycházím při tvorbě outfitů pro některé klienty. Velkou radost mám, když sdělím svoji představu klientovi, ten souhlasí a je z výsledku nadšený. To je pro mě největší odměnou.

Jak vypadá typický den v práci módní konzultantky?

Líbí se mi, že jsem pánem svého času. Já sama si určuji, kdy a kolik schůzek budu mít. Samozřejmě se vždy snažím vyhovět klientům, ale například pátek mám velice často vyčleněn jako administrativní den a nebo i den volný. Super je, že dovolenou si mohu vybírat kdy já chci a mohu ji mít kolik chci. Hlavně je ale důležité si uvědomit, že nic není zadarmo a pokud si pátek a nebo týden dám volno, musím vědět, že si ho zasloužím a mám napracováno. Přeci jen jsem podnikatelka.

Jak by podle tebe měl vypadat šatník muže dnešní doby ?

Jsem zastáncem toho, že by oblečení mělo být důležité pro každého muže, samozřejmě chápu, že pro někoho více a pro někoho méně. Ze zkušenosti vím, že by to mělo být cca 10 košil, dva obleky, chinos kalhoty a doplňky. Při postupném tvoření celkového šatníku se vždy snažím volit takové věci, které mezi sebou budou jednoduše kombinovatelné. Osobně preferuji spíše světlé košile, jelikož jsou nejuniverzálnější. Co se týče extravagance, vždy radím střídmě, protože muži většinou upřednostňují klasiku.

Jaké jsou tvé cíle a sny na kterých v současné době pracuješ?

Určitě budu dál pokračovat svou dosavadní cestou, má práce mi přináší radost a naplňuje mě. Ráda bych také přijala další nadšené konzultanty do svého týmu, ukázala jim, jak je práce módního konzultanta fajn, a zároveň jim tímto dala možnost najít si svou vlastní cestu k úspěchu. Ostatně přesně tak, jako já.

Zaujal Vás příběh Blanky a chtěli byste být součástí týmu Cavalier a začít si plnit své sny? Napište nám, nebo zavolejte, moc rádi se s Vámi osobně potkáme. Více informací o aktuálních příležitostech v Cavalier se dočtete zde .

Autor: Daniela / redakce Cavalier 


Komentáře k článku

Košile na míru

Šijeme pouze z nejkvalitnějších látek.

Vybrat konzultanta

prvek konfigurace

3 druhy zapínání

prvek konfigurace

15 barev nití pro ozvláštnění detailů

prvek konfigurace

3 Střihy
(Regular, Slim, Super slim)

prvek konfigurace

8 druhů límců

prvek konfigurace

8 manžet, 5 fontů monogramů

prvek konfigurace

přes 300 druhů látek