Co v Cavalieru děláme, když musíme mít zavřeno?

Krize nebo příležitost...

Procházíme hlubokou celospolečenskou krizí. Těmito informacemi jsme bombardováni den co den ze všech stran už déle než rok. O čem se ale už moc nemluví je, že každá krize v sobě nese zárodek příležitosti a naopak. Přeci celá historie lidstva je plná Fénixů, co vstali z popela. Ale vždy, než se tak stalo, museli něco pochopit, změnit.

Já věřím, že budoucnost patří právě sdílení a spolupráci. Proto v době, kdy se společnost rozděluje, my se snažíme spojovat a pomáhat si tak navzájem. Stejně jako loni v březnu, kdy ne každý měl zrovna při ruce stroje, materiál a lidi, aby mohl šít roušky, když nebyly kde k sehnání, tak i letos se snažíme být nějaký způsobem nápomocní. 

Domluvili jsme se proto v Klubu kavalírů, že pro vás natočíme inspirativní poselství. O čem jiném, než vztyčit hlavu vzhůru a začít hledat nové cesty. Zde je 5 kavalírů, velmi inspirativních řečníků, každý z jiného oboru. Snad vám aspoň nějakým způsobem napomůžou toto období překonat a vy tak naleznete v této krizi příležitost, nebo aspoň získáte náskok před ostatními.

1.

Vít Šrámek vás ve svém videu provede zamýšlením na téma jak jsme využili čas poskytnutý pandemií.

Vít kromě toho, že je lektorem manažerských a komunikačních dovedností, je Vice President International Coach Federation Czech Chapter a vede i profesní rozvoj koučů. Manažerskou praxi získal během 10 let působení v oblasti bankovnictví, telekomunikací a informačních technologií, kde vedl především prodejní týmy, ale také marketingový tým a oddělení péče o zákazníky. Od r. 2010 se věnuje profesionální práci kouče.

2.

Druhým kavalírem je Petr Chvojka, který si i přes restrikce posledních měsíců zachovává klidnou mysl a v každé krizi se snaží vidět příležitost. To, jak si takový postoj osvojit vám prozradí v dnešním videu.

Petr se v businessu pohybuje již 20 let. Během této doby řídil lidi, obchod i peníze v Čechách, na Slovensku, v Holandsku i Rumunsku. Petr je člověk mnoha zaměření. Kromě svého fondu Moneight Capital s.r.o., vlastní podíl v GPD a.s. - největším velkoobchodě pneumatik a disků v České republice a na Slovensku. Do toho podniká i v oblasti školních, kancelářských a hygienických potřeb a jeho firma chk invest s.r.o. - pronajímá movité i nemovité věci. K tomu všemu se v minulém roce pustili se svou ženou ještě i do cukrářské výroby Norden Cakes.

3.

Nedaří se vám najít v životě to, co vás naplňuje? Věřím, že právě Jakub Korf vám pomůže najít řešení!

Kuba se aktuálně nachází na pozici CFO v IT skupině BOOTIQ a ve volném čase se věnuje Finance a business management consultingu. Dlouhé roky strávil poznáváním, hloubáním a studováním čísel. V různých firmách. Z různých odvětví. Zažil (a přežil) řadu manažerských stylů, rozhodovacích procesů, hodnotových a mentálních nastavení organizací. Nejen u nás, ale i v zahraničí. Jednou z jeho vášní je vzdělávání, předávání zkušeností a dělání lidí kolem sebe úspěšnějších. 

4.

Petr Žáček se ve videu rozhodl vám prozradit všechny důležité ingredience úspěšné prezentace sebe nebo svého podnikání na internetových platformách.

Petr Žáček se v současné době se svým týmem věnuje hlavně prodeji realit, kde je jejich společnou snahou rozbít množinu nekvalitních a neprofesionálních realitních makléřů. Jeho motto je jít vždy proti proudu. A takto se i prezentuje i na sociálních sítích. Právě o ně opírá strategii svého podnikání.

5.

Z přístupu Ivety Hejdukové ke zdravému životu bychom si všichni měli vzít příklad, obzvláště proto, že být zdravý nemusí být žádná věda!

Iveta nabízí pohled na zdraví té nejčistší formy. Sama o sobě tvrdí, že přináší zeleň do moderních domácností, zejména tedy lidem s rychlým životním stylem. Tím se stala mostem mezi přírodou a civilizací. Podařilo se jí propojit svou vášeň s tím, co ji živí. Dohromady tak inspiruje své okolí ke zdravějšímu a svobodnějšímu životu.

To je pro dnešek vše, příště se můžete těšit na další členy Klubu kavalírů s aktuálními tématy.

Klub kavalírů je prostor pro váš další růst a budování obchodních vztahů s dalšími kavalíry. Kultura našeho klubu je postavena na sdílení know-how, vzájemné inspiraci a podpoře. Spojujeme se, abychom si pomáhali rozvojem - ať už sebe nebo svých podniků. Pokud by vás zajímalo dozvědět se více informací, podívejte se na video O klubu kavalírů.

 

 

Za celý Cavalier přeji hodně štěstí v čemkoli, čemu se věnujete.

Petr Soler