Buďte pán své image

První dojem. Pro spousty z nás mrazivé přeběhnutí po zádech, protože když ho jednou pokazíte, druhou šanci už nemusíte dostat. V tomto článku najdete pár rad a tipů, jak posílit svou image na důležitou osobní či pracovní schůzku tak, abyste z ní měli co nejlepší výstup.

 

Zapomeňte na rozum a logické myšlení. Chcete-li zaujmout hned na první pohled, musíte na to jít jinak, a sice přes emoce. Je dokázáno, že lidé si o vás první předběžný obrázek vytvoří během několika málo vteřin. Vaše vizáž je vaše osobní značka a tu reprezentujete jen vy a nikdo jiný. A oděv je tu od toho, aby vám propůjčil ty emoce, které v danou chvíli potřebujete vzbuzovat.

 

Pokud jste obchodník, manažer či politik zkrátka si nemůže dovolit vypadat hůře než protistrana. Často slýchám, že klient sám chce, abych přišel neformálně a cítil se pohodlně. Působí to pak stejně jako když by Vás konfrontoval policista v modré mikině s kapucí za špatné parkování nebo váš přivítal na preventivní prohlídce zubař v batikovaném tričku a v sandálech. Formální oblečení a uniformy mají svůj smysl. V neformálním oblečení pak slézáte z piedestalu důvěryhodnosti a neomylnosti. Takže pohodlí nebo respekt a uznání?

Nyní se podívejme na co konkrétně se zaměřit a co neopomenout.

1. Ostříhané a čisté nehty

Pokud nejdete na casting do upíří telenovely, špinavé nehty vám dobrou reklamu rozhodně neudělají.

 

2. Upravené vlasy a vousy

Ať už krátké nebo dlouhé, vždy je mějte upravené do nějakého tvaru a střihu dle osobního vkusu.

 

3. Vyžehlenou košili a čisté boty

Lhostejno kam jdete, košile by neměla být pomačkaná a boty musí být vždy čisté. K čemu je skvěle padnoucí oblek s oku lahodící kravatou nebo motýlkem, když celkový dojem kazí špinavé boty?

 

4. Dobře padnoucí oblek

Elegantní oblečení na úrovni vám v první řadě propůjčuje vážnost a serióznost.

Na druhé straně z vás pak také vyzařuje síla a energie k překonávání sebetěžších překážek.

 

Člověk si připadá daleko kultivovanější a také tak i působí. S tím souvisí i fakt, že oblek člověka nutí chovat se vybraněji, než má normálně ve zvyku, což opět přidává plusové body k celkovému dojmu.

 

 

Potřebujete poradit s outfitem pro jakoukoliv příležitost, ozvěte se mi na telefonní číslo 728 618 378 nebo na emailovou adresu jiri.petrak@cavalier.cz.

Jiří Petrák, módní konzultant Cavalier

 

 

 


Komentáře k článku

Košile na míru

Šijeme pouze z nejkvalitnějších látek.

Vybrat konzultanta

prvek konfigurace

3 druhy zapínání

prvek konfigurace

15 barev nití pro ozvláštnění detailů

prvek konfigurace

3 Střihy
(Regular, Slim, Super slim)

prvek konfigurace

8 druhů límců

prvek konfigurace

8 manžet, 5 fontů monogramů

prvek konfigurace

přes 300 druhů látek