ÚPRAVA ZEVNĚJŠKU: Průměrný muž se za život oholí dvacettisíckrát

V minulém článku jsme se věnovali péči o pleť. Tentokrát se zaměříme na holení. Jde o činnost, v níž se člověk praxí zdokonaluje. Průměrný muž se za život oholí zhruba 20 000krát. Jde o tak všední, každodenní záležitost, že mnoho mužů holení odbývá. Následkem toho pak zbytečně trpí.

 

Důkladné oholení

Pokud se budete řídit uvedeným postupem, budete vaše oholení hladší než kdykoliv předtím.

Začněte tím, že vousy změkčíte:

a) Spodní část obličeje zabalíte do vlhkého, teplého ručníku nebo utěrky, jako to bývalo zvykem v tradičním pánském holičství.

nebo

b) Můžete se také holit bezprostředně po koupeli či sprše. Pára bude mít stejný účinek.

Potom navlhčete místo, které se chystáte holit a udržujte jej vlhké, zatímco budete nanášet gel či krém.

 

TIPY: Gely nezanášejí póry a usnadňují klouzání žiletky po kůži. Pátrejte po produktech, které obsahují glycerin, zvlhčují a chrání pokožku.

Vyhněte se výrobkům obsahující mentol, mátu a alkohol. Podráždí pokožku. Ta je po holení velmi citlivá.

 

Žiletku si dopředu namočte na pár vteřin do horké vody. Jednou rukou napněte část pokožky, zatímco v druhé ruce budete držet žiletku, přejíždět jí po povrchu a odstraňovat vousy. Žiletku proplachujte, abyste zabránili jejímu zanesení.

 

Zde vám přinášíme tip, jakými směry se holit.

 

 

Jakou část holit první?

Začněte kotletami a pokračujte dolů nejprve po jedné straně obličeje, pak po druhé.

Pak se zaměřte na krk, po němž bude následovat brada.

Nakonec si ponechte místo nad horním rtem – vousy jsou zde nejsilnější a potřebují nejdéle měknout. Jestli se holíte po směru, či proti směru růstu vousů, je otázka osobní preference a zvyku. V některých oblastech, jako třeba na krku, je často nejlepší holit se nejprve po směru a potom proti směru růstu vousů, abyste zajistili, že při tom zachytíte všechny vousy.

 

Snažte se na žiletku příliš netlačit, abyste pokožku zbytečně nepodráždili. Pokud se říznete, zastavte krvácení a na místo naneste kousek papírového kapesníku nebo styptikum, které zabraňuje dalšímu krvácení a infekci. Koupíte ho v každé lékarně.

Až budete všude oholeni, opláchněte si obličej teplou vodou. Ne horkou. Po té jej několikrát opláchněte co možná nejstudenější vodou, abyste uzavřely póry.

Poklepejte obličej čistým ručníkem, ale nemněte ho. Nechte kůži minutu odpočinout a pak do ni vetřete balzám po holení, obvykle v podobě vody. Měla by být neparfémovaná, ale měla by obsahovat antiseptika, která uzavřou póry a zabrání infekci.

 

Otupování žiletky a infekce

Žiletku pravidelně vyměňujte, zhruba jednou za týden. Nejen že se používáním otupuje, ale také se na ni postupně usazují zbytky holícího krému/gelu, které mohou způsobit kožní infekci.

Pokud trpíte zarůstáním vousů – a s tím se už někdy setkal každý, kdo má vlnité vlasy a vousy – nejlepším řešením je namočit ručník do horké vody a chvíli jej na postižené oblasti přidržet, pak vzít sterilizovanou pinzetu a vous, který působí potíže, vytrhnout. Pokožku poklepání vysušte a naneste na ni trochu hydratačního krému.

 

Elektrický strojek vs. žiletka

Někteří muži upřednostňují elektrický strojek, ale zdá se, že zhruba 85% upřednostňuje holení na mokro. Přesto je ideální vlastní elektrický strojek. Hodí se na dovolenou, nebo když rychle potřebujete odstranit trsy vousů, které jste přehlédli při holení žiletkou, nebo si jim rychle přejet obličej, tkež máte na večer domluvenou schůzku.


Komentáře k článku

Košile

Šijeme pouze z nejkvalitnějších látek

Vybrat konzultanta

3 druhy zapínání

15 barev nití pro ozvláštnění detailů

3 Střihy
(Regular, Slim, Super slim)

8 druhů límců

8 manžet, 5 fontů monogramů

přes 300 druhů látek

Zašleme vám ebook o pánské módě ZDARMA!