ÚPRAVA ZEVNĚJŠKU: Jak gentleman pečuje o svůj obličej

Nejenom šaty dělají člověka. Správný gentleman pečuje o svůj zevnějšek – obličej, vousy, vlasy i tělo. V následujícím seriálu vám poradíme, jak o sebe pečovat.

Oblečení je obal, vy jste zboží uvnitř. Nemá smysl dávat si práci s balením, pokud je to, co se skrývá pod ním, zanedbané. Může se zdát, že auto je v dobrém stavu, ale jestli je skutečně funkční, se ukáže až po nastartování motoru. Jinými slovy, měli byste o své tělo pečovat a vynakládat úsilí na to, aby bylo dobře upravené bez ohledu na počet vrstev, které na ně navléknete. Každodenní péče o obličej, vlasy a tělo se vyplatí. V dlouhodobém měřítku těch pár minut přinese ovoce.

 

Silnější a pevnější pokožka

Mužská pokožka se liší od ženské tím, že je o dvacet procent silnější a pevnější díky většímu množství dvou proteinů: kolagenu a elastinu.

 

Více se mastí

Nevýhodou ovšem je, že pokožka mužů je ve srovnání se svým ženským protějškem také obvykle hrubší, s většími póry a aktivnějšími mazovými žlázami, které mají za následek, že se více mastí, snáze se na ní tvoří pupínky a ucpávají póry. Mimo to má mužská pleť větší sklon k pocení.

 

Každodenní důkladné čištění

Z výše uvedených důvodů se doporučuje o pokožku pravidelně pečovat, počínaje obličejem, který je třeba denně důkladně čistit.

Ačkoliv je ve srovnání se ženskou pletí vaše pokožka pevnější, i ji může poškodit agresivní čištění.

Použijte mírný prostředek, který neobsahuje mýdlo (mýdlo může odstranit přirozený maz), a oplachujte jej teplou, nikoliv horkou vodou, dokud všechen neodstraníte. Při vysoušení pleť netřete, ale poklepejte čistým ručníkem, nejlépe jiným, než do jakého jste se utřeli, když jste vylezli z vany nebo ze sprchy. Nakonec se ujistěte, že je pokožna naprosto suchá.

 

Hydratační krémy a pleťové vody

Dnes už si muži mohou dovolit zvlhčovat pokožku, aby ji udržovali, nebo dokonce zlepšili její stav.

Každá lékárna i drogerie má oddíl s pánskou kosmetikou, kde najdete za přijatelnou cenu řadu hydratačních krémů, z nichž některý vám bude určitě vvyhovovat. Většina mužů má sice mastnou pokožku, ale někteří i suchou.

Nezapomínejte, že ponocování, alkohol, nikotin pokožku vysušují, takže vyvolávají ještě větší potřebu hydratace.

 

Hodně pijte

Dobrému zvlhčování těla i pokožky napomůžete i tím, že budete pít hodně vody. 

            

Na oblast kolem očí si můžete pořídit zvláštní krém, protože ten, který používáte na obličej, pro tento účel není tak vhodný. Výhodou hydratačního krému je nejen to, že v důsledku jeho pravidelného každodenního používání bude vaše pokožka pružnější a vláčnější, ale navíc do určité míry redukujete viditelné známky stárnutí.

 

Akné a uhry

Kvůli zvětšeným pórům a mastné pokožce mnoho mužů trpí vadami, jako jsou uhry a akné. Ty vyžadují zvláštní prostředky, které jsou dnes běžně dostupné v lékárnách.

V závažnějších případech můžete navštívit lékaře, který vám předepíše krém nebo gel na hojení pleti. Na pokožce s pupínky není nic „nečistého“ – většina těch, kdo trpí akné, si pleť horlivě čistí -, naše kultura ji však obvykle nepokládá za atraktivní.

Proto se vám řešení takového problému bohatě vyplatí.


Komentáře k článku

Košile

Šijeme pouze z nejkvalitnějších látek

Vybrat konzultanta

3 druhy zapínání

15 barev nití pro ozvláštnění detailů

3 Střihy
(Regular, Slim, Super slim)

8 druhů límců

8 manžet, 5 fontů monogramů

přes 300 druhů látek

Zašleme vám ebook o pánské módě ZDARMA!