3 důvody, proč si pořídit oblek s vestou

„Gentleman si nesmí sundat sako, aniž by pod ním byla nošena vesta. Muž oděný pouze do košie je ve společnosti jako nahý.“

Toto jsou věty, které nalezneme v každé starší knize etikety pánského odívání.

Třídílný oblek býval kdysi naprostou samozřejmostí pánského formálního obleku, ale z nějakého důvodu, se vesta postupně vytratila. 

Ač v poslední době etiketa ustupuje konfekční výrobě a obleky se vyrábí především dvoudílné, neexistuje důvod, proč nevytáhnout vestu zase na světlo světa a být trendy, jako to umí třeba italští šviháci ve Florencii. 

Ozvláštní Váš šatník a můžete je mezi sebou i kombinovat.

Italští elegáni nám na inspiračních serverech každý den ukazují, že oblek s vestou z jiného materiálu je opravdu hit. Velmi variabilní volbou při výběru vašeho obleku je zvolit jednobarevnou látku pro kalhoty a sako a například kostkovanou pro vestu. Máte poté více variant jak oblek nosit.

Vesta perfektně tvaruje vaši siluetu, když na sobě zrovna nemáte sako.

Jak jsme zmínili už v začátku článku, podle etikety by muž neměl sundávat sako, pokud pod ním nemá vestu. Etiketa ovšem začíná ustupovat pohodlí, ale znáte ten pocit, když si sundáte sako a máte na sobě jen košili a necítíte se dobře? Vesta je řešením pro Váš problém. Narozdíl od pouhé košile skvěle vytvaruje vaši postavu a zároveň Vás v zimě zahřeje.

Vestu nemusíte nosit jenom k obleku.

Pokud ze své vesty opravdu chcete dostat co nejvariabilnější využití, zvolte vestu, která je celá ze svrchního materiálu, bude tak vypadat dobře i třeba jen k džínům a košili.

Pokud si třídílný oblek, nebo jen vestu chcete sami navrhnout (vybrat látku, podšívku, knoflíky a všechny detaily) jsou vám naši módní konzultanti připraveni pomoci. Využít je můžete i nezjištně a to prostřednictvím webových stránek.


Komentáře k článku

Oblek

Váš první opravdový oblek

Vybrat konzultanta

4 tvary klop

Knoflík s vygravírovaným
vlastním jménem

Ustřihlý rožek rukávu

150 druhů podšívek
přes 1000 druhů látek

Kontrastní knoflíkové dírky

Monogram

Zašleme vám ebook o pánské módě ZDARMA!