6 příležitostí, při kterých může kavalír obléknout šortky

Jistě si vzpomenete na rozhovor s Ladislavem Špačkem, který vyvolal vlnu nevole u některých čtenářů, kteří zuřivě psali dopisy o sexy mužných chlupatých lýtkách. Pokud se považujete za elegantního kavalíra, který chce být vždycky šik a seriózní, nosíte kraťasy jen při určitých příležitostech.

 

Většina z nás vypadá a zároveň se cítí nejlépe v oblečení, na které jsme zvyklí. V tom také spočívá základní záludnost šortek. Nenosí se příliš často a málokdy působí stylově!

 

Proč většinou ne?

Na obloze se objeví náznak slunce a muži mají pocit, že musí vyjít do ulic v šortkách. Jejich končetiny připomínají syrové těsto a jen stěží mohou vypadat svůdně. Takový vzhled ani nelze označit za ležérní či nedbalí. Je to zkrátka SMĚŠNÉ. A takový muž si posměch zaslouží.

 

Kam se šortky nenosí?

Šortky byste neměli nosit v městském prostředí

X na nákupy

X na procházku městem

X do zaměstnání

X na večírek ve městě

X na úřad

X na kulturní akci pod širým nebem, výjimku tvoří některé hudební festivaly

 

 

Šortky jsou v podstatě prázdninové oblečení, a proto by se jejich nošení mělo omezit jen na příležitosti spojené s dovolenou a neformálními akcemi.

 

Kam smíte nosit šortky?

1. PLÁŽ

Pokud se se svou milou procházíte po pláži na Bali, samozřejmě, že nebudete mít dlouhé kalhoty. Na písečnou procházku jsou šortky dokonce předepsané.

 

2. BAZÉN a KOUPALIŠTĚ

Většina mužů už dnes klasické plavky ani nenosí. K venkovnímu bazénu a na koupaliště šortky jednoznačně patří, ať už ty koupací nebo ty, ve kterých k vodě vyrazíte, než se svlečete.

 

3. LODNÍ PALUBA, RAFT i ČLUN

Pokud jste vyrazili s přáteli na vodu, samozřejmě nebudete v dlouhých kalhotách. Sem šortky rozhodně noste.

 

4. HUDEBNÍ FESTIVAL

Ručička teploměru se blíží třicítce a je nesnesitelné dusno, i když jde o společenskou akci, zde mají šortky zelenou.

 

 

5. GRILOVACÍ PARTY

Neformální party na zahradě u přátel v letních měsících samozřejmě vyžaduje letní oděv. Sem šortky ano.

 

6. DO LESA a DO PŘÍRODY

Pokud se nebojíte klíšťat, do přírody samozřejmě šortky rovněž patří.

 

Václav Havel vs. kraťasy

„Byli jsme v Brazílii na Amazonce v Manaus a bylo neuvěřitelné vedro. Ve stínu bylo 45 stupňů a stoprocentní vlhkost. Čekal jsem na svého prezidenta před šatnou v jeho apartmá. Když vyšel ven, tak měl na sobě košili a šortky, ze kterých mu koukaly chlupaté nohy. Zasmál jsem se: „Co to je tohleto?" a on odvětil: „Vždyť je hrozné horko." Zeptal jsem se ho, jak to s tím souvisí. „Od kolika stupňů přestáváte být prezident? Jako, že od třiceti stupňů už nejste? Takže šup šup zpátky, převlíct!". To je samozřejmě ukázka toho, jak musí fungovat člověk, který má odpovědnost být nablízku významnému ústavnímu činiteli. Kolikrát se dnes stane, že hlava státu má košili s krátkým rukávem,“ vyprávěl v rozhovoru pro Cavalier poradce tehdejšího prezidenta a expert na etiketu LADISLAV ŠPAČEK.

Inspirujte se dalšími šortkami:

 

Potřebujete poradit s outfitem pro jakoukoliv příležitost, ozvěte se módnímu konzultantovi Lukáši Vlasákovi na telefonní číslo 776 320 363 nebo na emailovou adresu lukas.vlasak@cavalier.cz.


Komentáře k článku

Košile

Šijeme pouze z nejkvalitnějších látek

Vybrat konzultanta

3 druhy zapínání

15 barev nití pro ozvláštnění detailů

3 Střihy
(Regular, Slim, Super slim)

8 druhů límců

8 manžet, 5 fontů monogramů

přes 300 druhů látek

Zašleme vám ebook o pánské módě ZDARMA!