6 módních failů českých politiků

Eti-píp-keta...není sprosté slovo jak si mnozí myslí!

 

Etiketa je součástí životního stylu a její znalost se u mnohých pokládá za samozřejmost.

Přesto se mezi těmito najdou tací, jež se domnívají, že etiketa je jen štítek s nápisem. Zde máte několik příkladů, jak by se člověk reprezentující svou zemi oblékat rozhodně neměl.

 

1. MILOŠI ZEMANOVI JE ETIKETA VOLNÁ

Hurá děti, děda přijel a má s sebou i člun. Ale né, vždyť to je pan prezident!

Od doby, co Špaček přesídlil z Hradu do popelníčku, to jde s etiketou hlavy státu do míst, kam ani slunce nesvítí. A za to si první místo v naší anketě rozhodně zaslouží.

Foto: blesk.cz

 

„Čelní představitel státu by se vždy měl oblékat konzervativně a na základě dress codu určeného pro danou příležitost.“ 

Marie Vašková, módní konzultantka Cavalier MtM

 

Na fotografii níže se zdá být vše v pořádku. Při bližším pohledu ovšem zjistíte, že pan prezident na sobě nemá skvěle padnoucí kožené sako na míru vyhotovené u Cavaliera, ale je opravdu nahý.

Foto: blesk.cz

 

S ohledem na příkladnou asimilaci vietnamské komunity v Čechách lze jen těžko očekávat kvalitní obutí většiny obyvatel. Tento nešvar se projevil i u hlavy státu. Navíc říká se, že je jedno jaký je zážitek. Důležité je, že je silný, a tak Vladimir Putin na návštěvu České republiky jistě ještě dlouho vzpomínal.

 

Foto: profimedia.cz

 

2. KRÁTKÉ KALHOTY VÁCLAVA HAVLA

Už mnoho let se traduje historka o krátkých kalhotách Václava Havla na inauguraci. Tehdy je měl krátké proto, že ve vězení zhubnul. Vykasal si je co nejvíce nad pas po prsa, aby si je nemusel držet a vydal se na přehlídku. Kalhoty nesestoupily dolů, jak očekával, ale zůstaly zaseknuté na hrudník, a tak vznikla legenda o krátkých kalhotách.

denvaclavahavla.cz

Jinak Václav Havel velmi dbal na svůj zevnějšek a etiketu ctil, protože pocházel z jedné z nejlepších pražských měšťanských rodin. Měl také dobrého poradce Ladislava Špačka, který mu po letech vytýká pouze fakt, že nosil k obleku mokasíny. Tedy boty bez ponožek, což je nepřípustné.

 

3. NEČASOVY TRAKTORKY V BÍLÉM DOMĚ

Do Bílého domu jsme za Barackem Obamou poslali prototyp českého pojišťováka devadesátých let. Ano, je podobný Petru Nečasovi tehdejšímu předsedovi vlády. Ovšem nechce se nám věřit, že by tak vysoce postavený člen vlády zvolil k návštěvě amerického prezidenta obuv s tak vysokou a odřenou podrážkou.

„Takovou obuv může zvolit, když jde Janě Nečasové ráno pro rohlíky, ale do Bílého domu? Hrůza!,“ komentoval na akci Cavalier klub v Babylonu Ladislav Špaček.

Foto: vlada.cz

 

4. NEVKUS MIROSLAVA TOPOLÁNKA

Miroslav Topolánek si uvázal příliš malý uzel, který se nehodí do jeho hodně otevřeného límce. Celé to působí jako kravata tzv.“na gumičku”.

Foto: Cavalier

 

Jindy si zase vůbec hlavu nelámal s tím, zda mu ladí vzorovaná kravata s kapesníčkem. Brýle si odložil velmi podivně.

Foto: blesk.cz 

 

5. PAROUBKOVA OBLIBA V RŮŽOVÉ

I když se růžová nastěhovala do šatníků mnoha mužů, ti tělnatější by měli volit tmavší barvy.

Foto: blesk.cz

 

Foto: blesk.cz

 

Jiří Paroubek také velmi často chodí s rozepnutým sakem. Možná má problém ho dopnout. Chtělo by to pořídit nové! Vrchní knoflík u saka je vždy zapnutý! S jedinou výjimkou, a to pokud sedíte. Dá se očekávat, že někteří naši politici brzy sedět budou, a tak se možná již připravují a saka nosí rozepnutá.

Foto: blesk.cz

 

6. MIKINA REŽISÉRA SEDLÁČKA

Pomyslná tečka zbyla pro režiséra Roberta Sedláčka. Ten se nejspíše obával, že na Hradě bude vlhko a zima, a tak svůj outfit náležitě přizpůsobil. Flísová mikina během slavnostního udílení vyznamenání prezidentem Milošem Zemanem v říjnu 2014 hřála víc než kdejaké vyznamenání.

Rád bych Vás pobavil, ale na tomto opravdu není nic vtipného.

Foto: blesk.cz

„Nemám podobné ceremoniály rád," vysvětlil režisér redaktorce regionálního Deníku.

Vzhledem k tomu, že na další ceremoniál se už nejspíš nedostane, nám to tak moc nevadí.

 

A nakonec vyzdvihněme některé politiky, kteří s módou neválčí: Karel Schwarzenberg, Andrej Babiš nebo Václav Klaus, když pomineme jeho aféru s kradeným perem.

 

KLAUSOVA KRÁDEŽ PERA

Přestože Václav Klaus je na tom s módou o něco lépe než jeho nástupce Miloš Zeman, na jeho trapas s krádeží pera v Chile už asi jen tak někdo nezapomene. Během státní návštěvy v Chile 4. dubna 2011 přemístil protokolární pero z pouzdra na stole do kapsy svého saka.

Chcete-li si také nechat u svého saka či blejzru zhotovit speciální kapsičku na pero. Neváhejte se ozvat svému módnímu konzultantovi nebo použijte firemní kontakt 777 298 824 připadně info@cavalier.cz.


Komentáře k článku

Košile

Šijeme pouze z nejkvalitnějších látek

Vybrat konzultanta

3 druhy zapínání

15 barev nití pro ozvláštnění detailů

3 Střihy
(Regular, Slim, Super slim)

8 druhů límců

8 manžet, 5 fontů monogramů

přes 300 druhů látek

Zašleme vám ebook o pánské módě ZDARMA!