SERIÁL: Jak být kavalírem v každém věku

Připravujeme pro vás seriál, jak být kavalírem v určitém věku. Nejprve si ale připomeneme, jak se chová pravý kavalír bez ohledu na to, kolik mu je?! Buďte lepší verzí sami sebe. Ženy to ocení a v zaměstnání se vám bude dařit.

 

1. KAVALÍR je pozorný k ženám.

Slovo kavalír je odvozené od slova rytíř. A rytíři se vždy dvořili dámám a byli k nim galantní za každé situace. Toto pravidlo je nejdůležitější ze všech.

 

2. KAVALÍR se chová slušně a mluví kultivovaně.

Ať se nachází v zaměstnání nebo v hospodě s přáteli, nebo sleduje zápas svého oblíbeného týmu, noblesní muž nehovoří sprostě. Jednou za čas díky přemíře emocí to ujede každému, ale ten, kdo používá za každou větou "vole", rozhodně kavalír není.

 

3. KAVALÍR je sečtělý.

Pravý kavalír se celý život vzdělává. Rozumí politice, ovšem nenadává na politiky v hospodě, orientuje se i v kultuře a v současném dění doma i v zahraničí.

 

4. KAVALÍR má vše vyřešené.

Gentleman si umí srovnat vztahy s přáteli, kolegy na pracovišti, dětmi i bývalými manželkami a přítelkyněmi. Nemá ve skříni strašáky z minulosti.

 

5. KAVALÍR dbá o svůj zevnějšek.

Muž na úrovni se pravidelně sprchuje, používá deodorant i kolínskou, co mu sedne. Myje si vlasy a holí se, nebo se stará o svůj plnovous.

 

6. KAVALÍR se umí vhodně obléknout při každé příležitosti.

Kavalír umí odhadnout situaci a vhodně se obléci. Nepůjde v „šusťákovce“ do divadla a ve smokingu na vesnickou tancovačku.

 

7. KAVALÍR jedná vždy férově.

Pravý kavalír nikdy nelže. Nevymýšlí podrazy, ani se nikomu nemstí.

 

8. KAVALÍR si umí vybrat kvalitní kolínskou a používá deodorant

Pravidlo, že „Muž má smrdět!“ už je dávno přežité. S nadměrným pocením vám pomůže tuhý deodorant. Nebojte se vybrat si i kvalitní kolínskou. Každá žena ocení, když její milý příjemně voní, ale nic se nesmí přehánět.

 

9. KAVALÍR má ve skříni padnoucí oblek.

V životě každému muže nastane moment, kdy musí obléknout oblek: maturitní ples, maturita, imatrikulace, promoce, svatba, divadlo, pracovní pohovor, důležitá pracovní schůzka, ples… Takových okamžiků je spousta. Pravý kavalír se bez obleku prostě neobejde.

 

10. KAVALÍR vyzkoušel holení břitvou.

Kavalír miluje klasiku a alespoň jednou se zkusí oholit břitvou. Pokud to sám nezvládne, zajde do holičství. V dnešní době jich v ulicích větších měst vyrostlo jako hub po dešti.

 

11. KAVALÍR má svoje cíle a jde si za nimi.

Muž na úrovni ví, kam směřuje. Má plány do budoucna a jde si za svými cíli, i když je to někdy těžké. Nebojí se uznat chybu a jít dál na vrchol.

 

12. KAVALÍR pomáhá slabším bez postranních úmyslů.

Ve společnosti jsou slabší ženy, děti a starší lidé. Kavalír se nikdy nerozmýšlí, zda pomůže staré paní z tramvaje, slečně s těžkou taškou, nebo manželce s prádlem, když je po celém dni unavená.


Komentáře k článku

Košile

Šijeme pouze z nejkvalitnějších látek

Vybrat konzultanta

3 druhy zapínání

15 barev nití pro ozvláštnění detailů

3 Střihy
(Regular, Slim, Super slim)

8 druhů límců

8 manžet, 5 fontů monogramů

přes 300 druhů látek

Zašleme vám ebook o pánské módě ZDARMA!