SERIÁL: 7 tipů, jak být kavalírem ve 20 letech?

Životní styl dvacátníka je divoký. Dokončuje školu, poznává nové přátele a přicházejí první pracovní možnosti a zkušenosti. Příliš toho nenaspí a svůj styl vlastně teprve hledá. Jeho šatník by se měl jeho životu přizpůsobit.

1. NESTYĎTE SE ZA KONFEKCI

Není ostuda začít s oděvy z řetězců, jen se nebojte být kreativní a experimentovat. Většina kousků, co si pořídíte, bude asi sezónních. Jejich kvalita nebude valná. To ovšem nevadí. Postupně najdete to, co vám sedí, a budete spokojeni.

Když si pak budete chtít pořídit něco kvalitního a dražšího, půjdete na jistotu. Případně budete vědět, co na míru si necháte ušít.

 

2. ODHADNĚTE SITUACI

Pokud pracujete ve veřejném sektoru, zapomeňte na kraťasy a upnuté džíny. Volte tmavé kalhoty a košile. Nemůžete tím nic zkazit a budete elegantní. Naopak na pivo s kolegy asi nevyrazíte v obleku.

Ale pamatujte, z formálního oděvu vždy jde udělat ležérní.

Nepleťte si ovšem ležérnost s nedbalostí. U košile si můžete vyhrnout rukávy. Pokud jde dolů sako, sundejte i kravatu. Vše by mělo být čisté a nezmačkané.

 

3. KOMBINUJTE

Zkuste pomalu pronikat do klasické kavalírské módy. Vytvořte outfit z džínsů (vyvarujte se děr) a klasické bílé košile. Vezměte si ke košili z řetězce barevného motýlka.

 

4. ODĚVY VÁM MUSÍ SEDĚT

Košile o číslo větší? Proč? Možná je to pohodlné, ale vypadáte v ní jako v pytli. Kalhoty na půl žerdi? Tak jste mohli vyrazit v šestnácti na hiphopový koncert, po dvacítce už budete za zastydlého puberťáka. A co teprve, když se blíží třicítka.

 

5. POZOR NA INFANTILNÍ NÁPISY A OBRÁZKY

Již odzvonilo tričkám s kreslenými postavičkami a vtipnými hláškami o pivu. S těmi uděláte dojem tak akorát na Frantu z páté cenové. Volte jednobarevná trička bez značek a nápisů.

 

6. DEODORANT A PARFÉM

Ne, chlap opravdu nemá smrdět, jak se to někdy tvrdí. Nikdy nezapomínejte na tuhý deodorant, ať jdete kamkoliv.

Po dvacítce už byste měli experimentovat s parfémy a hledat ten správný, který vám sedí a potěší dámy.

 

7. PÉČE O PLEŤ

Nebojte, není to zženštilé. Pokud budete o svou pleť pečovat, vyhnete se vráskám i postpubertálním pupínkům. Občas ji vyčistěte a budete překvapeni výsledkem. Měli byste ji také hydratovat jemnými krémy a také se chránit před sluníčkem.

 

 A nezapomeňte. Kavalír se vždy chová pozorně ke slabším. Nejenom k ženám!

 

Potřebujete poradit s outfitem pro jakoukoliv příležitost, ozvěte se módní konzultantce Marii Vaškové na telefonní číslo 777 298 824 nebo na emailovou adresu info@cavalier.cz.

 


Komentáře k článku

Košile

Šijeme pouze z nejkvalitnějších látek

Vybrat konzultanta

3 druhy zapínání

15 barev nití pro ozvláštnění detailů

3 Střihy
(Regular, Slim, Super slim)

8 druhů límců

8 manžet, 5 fontů monogramů

přes 300 druhů látek

Zašleme vám ebook o pánské módě ZDARMA!