7 rad, jak zvládnout horký pracovní den v obleku

Ten, kdo chce být v businessu úspěšný, ví, že oblek mu je dobrým pomocníkem. Šaty dělají člověka i první dojem. Těžko budete uzavírat velké zakázky nebo domlouvat důležitou spolupráci v džínách či šortkách. Chcete-li si zachovat dekorum, neměli byste vynechat při výběru pracovního outfitu alespoň kalhoty a košili. Samozřejmě s dlouhým rukávem.

Pokud ovšem teploměr ukazuje 30 stupňů, i ten nejdražší a nejpohodlnější oblek má dlouhé nohavice a košile dlouhý rukáv. Poradíme vám pár fíglů a vychytávek, jak přežít prosluněný den.

 

1. KOŠILE A KALHOTY

Odložte sako a zkombinujte hezkou košili a kalhoty. Ve všech firmách nejsou povinné obleky. Kalhoty samozřejmě musí být elegantní, džíny vám asi většinou neprojdou.

 

2. VESTA

Stejně jako na plesech můžete vyměnit sako za vestu. Dokonce i ženichové sahají po tomto v dnešní době velice módním kousku.

 

3. VYZKOUŠEJTE LEN

Vzdušný, a přesto elegantní. Takový je oblek ze lnu. Pokud ve vašem zaměstnání není předepsaný přisný dress code – tmavý oblek, můžete experimentovat i s barvami. V létě jsou vhodné světlé, které nepřitahují tolik sluníčko (bílá, světle modrá, béžová…)

Nevýhodou lněného materiálu je, že se mačká.

 

4. SAKO BEZ PODŠÍVKY

Pokud patříte k finančníkům a bankéřům, bez tmavého obleku se neobejdete. Musíte reprezentovat i v létě. Pomoci by vám mohlo sako s letním podšíváním. Zbavíte se tak jedné vrstvy.

 

5. SVĚTLÉ BARVY

V létě volte světlejší barvu obleku, pokud váš zaměstnavatel striktně nevyžaduje tmavý. Více řečeno bylo v bodu 3.

 

6. VYHRNUTÝ RUKÁV

U košile si můžete vyhrnout rukávy. Na tu s krátkým rukávem zapomeňte, ta do kanceláří a zasedacích místností rozhodně nepatří. Kavalír tento typ oděvu neobléká ani ve volném čase, působí buransky. Důstojnější variantou je polokošile.

 

7. MOKASÍNY

I když etiketa velí, že k obleku muži nosí vždy ponožky, módní trendy dovolují nošení mokasín, do kterých „fusekle“ samozřejmě nepatří.

TIP: Pokud se bojíte zápachu, můžete vyzkoušet voňavé vložky.

 

Potřebujete poradit s outfitem pro jakoukoliv příležitost, ozvěte se módní konzultantce Marii Vaškové na telefonní číslo 777 298 824 nebo na emailovou adresu info@cavalier.cz.


Komentáře k článku

Košile

Šijeme pouze z nejkvalitnějších látek

Vybrat konzultanta

3 druhy zapínání

15 barev nití pro ozvláštnění detailů

3 Střihy
(Regular, Slim, Super slim)

8 druhů límců

8 manžet, 5 fontů monogramů

přes 300 druhů látek

Zašleme vám ebook o pánské módě ZDARMA!