7 nejstylovějších hudebníků všech dob

Umělci jsou styloví. Mají estetické cítění a za mikrofonem nebo s kytarou na krku se dojem ještě umocňuje. Přesto někteří jsou o něco stylovější, než jiní. Proč? Protože kromě umění uplatňují i cit pro módu a eleganci. Tito pánové se prostě umí obléknout při každé příležitosti a vždy jim to sluší.

 

MICK JAGGER

Ikona světového rock'n'rollu. Člověk až někdy nevěří, že po tom, co všechno zažil a požil, může být ještě na živu. Ve svých 73 letech má energie na rozdávání. Koncertuje a na pódiu vrtí zadečkem, jako by mu bylo o čtyřicet let míň. Od šedesátých let jeho šatník možná lehce ztratil na výstřednosti. Dnes si už vystačí s úzkými kalhotami a košilí či blejzrem, ale stále je stylovým idolem.

 

 

PAUL McCARTNEY

Těžko byste v rockovém světě hledali většího kavalíra. Byl součástí nejslavnější kapely všech dob, ale má za sebou minimum skandálů a za každé situace se chová distingovaně, vlídně a pokorně. Sir Paul McCartney volí i na rockových koncertech elegantní konzervativní styl. Oblek na míru, blejzr z tuhého materiálu, skvěle padnoucí košile. Vždy je šik. I v 74 letech.

 

Vlastně celí Beatles měli styl. Vzpomeňme si na první různé éry této kapely: charakteristické účesy od Astrid Kirchnerové, obleky, později hnědé, nebo barevné uniformy…

 

DEAN MARTIN

Italsko-americký zpěvák, herec a bavič vždycky sázel na klasický styl, který zabírá dodnes. Nosil smoking s černým motýlkem a samozřejmě bílou košilí.

 

Dean Martin se přátelil se stejně stylovým a úspěšným Frankem Sinatrou. Na konci 50. a na začátku 60. let se Frank a Dean sblížili také s Joem Bishopem, Peterem Lawfordem nebo Sammy Davisem Jr. a společně založili legendární uměleckou skupinu Rat Pack. Nejčastěji vystupovali v Las Vegas a vznikl o nich i snímek na HBO. Všichni nosili smokingy.

 

FRANK SINATRA

 

Swingový mistr zastával obdobný styl jako jeho kolega Martin. Nejčastěji oblékal smoking. I proto působil jako gentleman a elegán. Jeho nepostradatelným módním doplňkem byl klobouk.

 

ELVIS PRESLEY

 

Ve své písni Blue Suede Shoes vychvaloval Presley modré semišové boty, ale jeho styl zahrnuje mnohem víc. Ať oblékl bílý oblek nebo jen ležérní kalhoty s tmavou košilí. Jeho oděvy měly úroveň.

 

BOB DYLAN

 

V šedesátých letech platil za nejlépe oděného hudebníka. Nosil úzké kalhoty, padnoucí blejzry a kubánské boty. Styl oblékání byl v té době ještě v plenkách.

 

DAVID BOWIE

 

Asi nikdo neexperimentoval s šatníkem jako David Bowie. Byl mistr extravagance a inovátor na poli umění i stylu. Některé jeho kostýmy byly ulítlé, ale byl svůj a svým způsobem elegantní.

 

DISKUTUJTE, KTERÝ Z HUDEBNÍKŮ JE PODLE VÁS NEJSTYLOVĚJŠÍ!

Napadl vás ještě nějaký další, napište ho do komentářů.


Komentáře k článku

Košile

Šijeme pouze z nejkvalitnějších látek

Vybrat konzultanta

3 druhy zapínání

15 barev nití pro ozvláštnění detailů

3 Střihy
(Regular, Slim, Super slim)

8 druhů límců

8 manžet, 5 fontů monogramů

přes 300 druhů látek

Zašleme vám ebook o pánské módě ZDARMA!