ROZHOVOR: Jak ženich dojme nevěstu a proč někteří nenosí motýlka?

Letní měsíce přejí svatbám. Jaké jsou nejnovější trendy v outfitech ženichů, jaké mají možnosti s odívání, jak se mohou sladit s nevěstou a čím ji zaručeně dojmou se dočtete v rozhovoru s módní konzultantkou Marií Vaškovou. S tipy nezapomínáme ani na družičky a družby a samozřejmě svatební hosty.

 

Maruško, určitě se na vás obrací mnoho ženichů a několik desítek jste jich už pro jejich velký den oblékla, co si nechávají nejčastěji navrhnout a zhotovit?

Snoubenci se teď dělí do tří skupin. Jedni plánují svatbu formálního rázu a preferují černý oblek, popřípadě smoking, ti další jsou spíše pro denní modrý nebo šedý oblek a poté tu máme třetí druh svatebního oblečení, které je spíše vhodné na venkovní a méně formální svatby. V tomto případě snoubencům doporučuji světlé outfity v podobě kalhot, bílé košile a případně i béžové vesty a veselého motýlka.

 

Jsou čeští muži pohodlní, chtějí se ženit třeba jen v košili a kalhotách, případně vestě?

V případě, že ženich nechodí denně v obleku, není od věci popřemýšlet raději právě o outfitu, který se po svatbě bude ženichovi hodit i na volnočasové nošení a nebude mu celý život jen tak viset ve skříni. Pohodlí je samozřejmě u mužů velmi vítáno, záleží ovšem opět na rázu svatby, aby na sobě nevěsta neměla róbu ála Dior a ženich jenom pláťáky, to rozbíjí celkový koherentní dojem, který je u svateb vždy žádoucí.

 

Rozdíl je určitě mezi civilní svatbou venku a církevní v kostele? Můžete stručně popsat oba outfity?

Svatby venku jsou v poslední době čím dál tím uvolněnější, snoubenci často dávají i na pohodlí svatebčanů, nechtějí vidět tatínky a strýčky v oblecích z NDR, ve kterých je jim akorát horko a necítí se dobře. Zároveň i svatební fotky potom vypadají tak nějak smutně. Proto na venkovní svatby často volíme spíše světlejší oblek nebo kalhoty s košilí. U církevních svateb v kostele musíme dodržet svatební protokol, proto klientům doporučuji spíše černý oblek, případně smoking s bílou košilí a motýlkem.

 

Nosí se na svatbu víc motýlek nebo kravata?

Okolo motýlků panuje pověra, že v případě, že ho ženich má na sobě na svatbě, uletí snoubencům štěstí. Ne každý se podle toho ale řídí, je to tedy 50/50.

 

Jaké barvy tento rok nejvíce frčí?

Svatby jsou teď moderní hlavně ve vintage a provensálském duchu. Barvám tedy kralují ty přírodní jako béžová, champagne a ivory, které se případně doplňují nějakou akcentovou barvou, jako je třeba levandulová, růžová nebo mint.

 

 

Je ve svatbách nějaká horká novinka, kterou byste ženichům doporučila?

Ženichové si často dovnitř saka mimo monogramu nechávají vyšít také datum svatby. Je to malý detail, ale nevěsty jsou vždycky naměkko, když jejich nastávající udělá takové gesto a jejich nejkrásnější den v životě si tímto vždy připomene, když oblek znovu oblékne.

 

Jak barevné outfity už jste ženichům navrhla?

V barvách obleků je stále nejoblíbenější tmavě modrá. Jak už jsem avizovala, u doplňků a kontrastních vest se nejčastěji držíme přírodních barev, jako je béžová. Do výrazných barev se moc často nepouštíme, protože nechceme, aby ženich poutal více pozornosti než nevěsta.

 

Ženich chce určitě ladit s nevěstou, nosí vám třeba i kus látky šatů své partnerky, aby měl stejný odstín košile například?

To je naprostý standard a snoubencům to i doporučuji. Díky sladění odstínu šatů a košile dochází ke krásnému vizuálnímu provázání na svatebních fotografiích.

 

Jak se může ženich sladit s partnerkou, košile, doplňky, kravata, motýlek?

Mimo odstínu košile je to určitě i ve stylu oblečení. V případě, že nevěsta se chce vdávat v šatech ve stylu 50. let, je na místě, aby i ženich na sobě měl nějaký detail z tohoto období, jako například nyní velmi populární šle nebo nějakého funky motýlka.

 

Do Čech přichází fenomén družiček a družbů, jak se mohou sjednotit holky od nevěsty a kluci od ženicha?

Primárně by měli ladit barevně, většinou nevěsta vybere jednu nebo více barev, do kterých by holky měly sladit šaty a družbové už potom jen doladí barvy doplňků, jako například kravat a ponožek. Skvěle taky vypadá, když mají stejnou barvu bot a opasků.

 

Hodí se na svatbu moderní vychytávky jako happy socks, barevné motýlky a kšandy?

Rozhodně, pokud je ráz svatby spíše uvolněný, potom je to na místě.

 

Můžete dát tip mužským hostům, třeba tři outfity, jak se obléknout na svatbu?

Vždy se nejdříve podívejte v jakém stylu je pozvánka, kterou jste na svatbu dostali, ta prozradí nejvíc. Nikdy nic nezkazíte tmavým oblekem s bílou košilí, jednoduchou kravatou a kvalitní koženou obuví. Pokud chcete být formální, ale lehce uvolnění, vyměňte kravatu za vzorovaného motýlka a do bot si vezměte happy socks. Pokud je svatba spíš rustikální a není třeba oblek, oblékněte jednobarevné kalhoty (ideálně navy nebo béžové), doplňte je světle modrou nebo bílou košilí a třeba barevnými ponožkami.

 

Tipy na letošní svatební sezonu najdete v našem svatebním speciálu.

Svatby jsou mojí obrovskou vášní, proto pokud máte jakýkoliv dotaz nebo přání neváhejte se na mě obrátit na telefonu 777298824 nebo na mail marie.vaskova@cavalier.cz. Moji dosavadní tvorbu najdete na mém profilu.

 

 


Komentáře k článku

Oblek

Váš první opravdový oblek

Vybrat konzultanta

4 tvary klop

Knoflík s vygravírovaným
vlastním jménem

Ustřihlý rožek rukávu

150 druhů podšívek
přes 1000 druhů látek

Kontrastní knoflíkové dírky

Monogram

Zašleme vám ebook o pánské módě ZDARMA!