RETRO: Tyhle pánské outfity strašily v sedmdesátkových skříních

V sedmdesátých letech vládly pánským šatníkům zvonové kalhoty s vysokým pasem, pastelové barvy, geometrické vzory a umělé slipy s nátělníkem do barvy.

Na módu měly vliv afroamerická kultura, kult hippie i disco muzika.

Foto: boredpanda.com

UPNUTÉ KŘIKLAVÉ SLIPY

Největší bizarností bylo spodní prádlo. Všichni muži nosili slipy pestrých barev i vzorů. Často byly vyrobeny z umělých materiálů, což nesvědčilo pánům ani zdravotně.

Ke slipům často patřily rovněž upnuté nátělníky ve stejné barvě nebo vzoru. Dokážete si představit, že v takových modelech brázdili manekýni přehlídková mola?

NOČNÍ KOŠILE JAKO ANTIKONCEPCE

V téhle košilce se pánům jistě spalo jako v bavlnce. Otázka je, co na tento spací outfit říkaly dámy?! Moc rajcovně totiž nevyhlíží.

MINIKRAŤÁSKY NOSILI I PÁNOVÉ

Dnešní muže si občas někdo může dobírat kvůli upnutým cyklo či běžeckým legínám. Sedmdesátkoví muži se toho nebáli. Klidně navlékli džínsové minikraťásky. 

ZVONÁČE DO PASU FRČELY

Těžko říct, zda se inspirovali v módě hippies nebo disko muzikou, ale kalhoty do zvonu byly hit.

Často byly šité do pasu a tričko se zastrkovalo dovnitř. V sedmdesátých letech asi pánové měli lepší figury.

UPNUTÉ SVETŘÍKY A KALHOTY V PASTELOVÝCH BARVÁCH

Tyto kalhoty by si mohly obléknout i dámy. Sedmdesátkové modely byly totiž často unisex. Muži v nich ovšem vypadali značně metrosexuálně.

SPECIFICKÉ OBLEKY

Pánské obleky vypadaly takto. Nejde o největší průšvih těchto let, přesto dnes by působily dost zvláštně. I když některé střihy měly své kouzlo.

HEBKÉ SVETŘÍKY A SVETROVÉ VESTY

Svetry a svetrové vesty byly pletené z hebké vlny a nepůsobily vůbec mužně. V takovém svetříku by dnes zůstal muž panicem do konce života. Neoblékli by ho ani šprti. 

VZOROVANÉ UMĚLÉ KOŠILE

V košilích z takového materiálu se muži museli velice potit a možná jim na těle vyskákala i vyrážka. Nemluvě o těch šílených vzorech a výstřizích.


Komentáře k článku

Košile

Šijeme pouze z nejkvalitnějších látek

Vybrat konzultanta

Vybrat konzultanta

3 druhy zapínání

15 barev nití pro ozvláštnění detailů

3 Střihy
(Regular, Slim, Super slim)

8 druhů límců

8 manžet, 5 fontů monogramů

přes 300 druhů látek

Zašleme vám ebook o pánské módě ZDARMA!

Kromě toho pro vás máme připravené velmi zajímavé informace a aktuality ze světa módy. (Tzv. Novinky ze světa kavalírů) Ty budeme posílat maximálně jednou měsíčně. Odběr těchto e-mailů můžete kdykoliv zrušit.