Nepromokavý trench coat pasuje k džínům i obleku

Pokud chcete na jaře i na podzim vypadat šik a vyzrát na rozmary počasí, trench coat je tou pravou volbou každého kavalíra. Vyplní období mezi zimním kabátem a sakem či blejzrem. Přečtěte si, s čím ho sladit, jakou zvolit barvu, co pod něj nosit i jaká je jeho historie?!

 

1. Příležitost

Britský svrchník byl původně určený vojákům. Muži si ho postupně oblíbili kvůli střihu, univerzálnosti i nadčasovosti. Dnes je ideální do deštivého počasí, neboť je nepromokavý. Kvalitní trenčkot by se neměl mačkat, stát se ale může cokoliv. Pozor tedy, ať si vás okolí nedobírá, že jste jako Columbo.

 

2. Barva

Klasická barva trench coatu bývala khaki, aby voják splynul s bojištěm. Dnes v obchodech najdeme nejčastěji béžový či světle hnědý. Není ovšem nutné zůstávat pouze u této barvy. Pozor ale, ať v černém nepůsobíte jako mafián a v modrém jako námořník.

 

3. Co smíte nosit pod něj?

Tento kabát je velmi univerzální. Můžete si pod něj obléci prakticky cokoliv. Od džínsů a trička, přes košili, chinos kalhoty a blejzr až po business obleku.

 

4. Jak se nosí?

Trenčkot se šije v různých délkách – ke kolenům, do poloviny k stehen i těsně pod pozadí. Je přepásaný látkovým páskem. Nosí se rozepnutý i zapnutý. Firma Burberry, která si nechala plášť patentovat ho šila s károvanou podšívkou.

 

5. Čím ho oživit?

K padnoucímu trench coatu si můžete uvázat například kašmírovou šálu, do chladnějšího počasí navlékněte kvalitní kožené rukavice a pánové, co se nebojí experimentovat mohou sáhnout i po klobouku.

 

6. Historie zákopového pláště

Klasický autentický trenčkot pochází od firmy Burberry. Thomas Burberry možná gabardén (hustá tkanina) nevynalezl, ale byl natolik zdatným obchodníkem, že si nechal tuto nepromokavou a větru odolnou bavlněnou tkaninu v roce 1879 patentovat a jeho firma na ni měla výhradní práva až do roku 1917.

 

Půl milionu plášťů

Odolný materiál vzbudil záhy pozornost armády a angličtí důstojníci oblékali pláště od Burberry již v roce 1880 za búrské války. V roce 1914 schválilo ministerstvo války jeden model pro armádní použití a během první světové dodala firma armádě na půl milionu trenčkotů.

 

Nárameníky a límec

Vojenskou minulost tohoto pláště dodnes připomínají nárameníky, vysoký límec a kovové kroužky ve tvaru písmene D na pásku, na něž se připínala výzbroj.

Pokud zvažujete pořízení kabátu, naši módní konzultanti vám rádi pomohou s výběrem barvy, materiálu i střihu. Více o tom, z čeho můžete vybírat a možnostech konfigurace vašeho prvního opravdového kabátu se dozvíte ZDE.

Chcete-li si nechat zhotovit oblečení na míru a podtrhnout tak svou individualitu a vystoupit z řady, ozvěte se módní konzultantce Marii Vaškové na telefonní číslo 777 298 824 nebo na emailovou adresu info@cavalier.cz.


Komentáře k článku

Košile

Šijeme pouze z nejkvalitnějších látek

Vybrat konzultanta

3 druhy zapínání

15 barev nití pro ozvláštnění detailů

3 Střihy
(Regular, Slim, Super slim)

8 druhů límců

8 manžet, 5 fontů monogramů

přes 300 druhů látek

Zašleme vám ebook o pánské módě ZDARMA!