Módní konzultant Jiří Lubojacký

Ukázkovým kavalírem je Jiří Lubojacký - je to náš módní konzultant z Brna. Dnes si můžete přečíst jeho medailonek a poznat ho více.
Jiří je opravdu člověk na svém místě. Jeho klienti vždy odchází nadšení, protože jim pomůže najít jejich osobitý styl. Tak prosím, pusťte se do čtení. :-)

 

Jak vypadá tvůj běžný pracovní den?

Jsem ranní ptáče, takže vstávám zpravidla kolem šesté hodiny. Dopoledne většinou trávím administrativou, vyřizováním mailů, telefonátů a přípravou na celý den. Zatímco v ranních hodinách se vše odehrává v klidu a sem tam i u šálku dobré kávy někde v kavárně, odpoledne vypadá úplně jinak. To je zpravidla zaplněné schůzkami s klienty a to ať už jde jen o konzultací, konfigurování nových nebo předávání už hotových kusů. Nejraději mám ty chvíle, kdy vidím, jak si klient obleče nový kousek a září mu přitom oči nadšením. I když k večeru kolikrát už energie nezbývá, vždy je to únava příjemná a vím, že to, co dělám, dává radost druhým.


Kde jsi byl naposledy na dovolené?

Na poslední pořádné dovolené jsem navštívil Londýn, protože zbožňuji anglickou kulturu a duší jsem tak trochu Angličan. Těm co ví, jak se oblékám, je to jasné. Svou osobitostí mě velmi okouzlilo Soho, nejen obchůdky a kavárnami, ale především lidmi. Určitě to není naposled, co jsem tam byl.

Jiří Lubojacký - módní konzultant kavalír

 

Která osobnost tě nejvíc inspiruje?

Nemám žádného konkrétního idola. Uznávám a obdivuji všechny, kteří něco ve svém oboru dokázali. A vím, že se můžu od kohokoliv z nich něco naučit. Mou inspirací jsou lidé, kteří dokázali zanechat stopu a snažili se změnit svět k lepšímu.


Který módní trend sis osvojil?

Oblíbil jsem si citát Anny Wittour : “Create your own style… let it be unique for yourself and yet identifiable for others.” ("Vytvořte si svůj vlastní styl ... ať je jedinečný pro Vás a přesto snadno identifikovatelný pro ostatní.")

Osobně jsem totiž proti trendům. Jsou to dočasné výkřiky módního průmyslu, které diktují, jak se člověk má oblékat, aby vypadal “dobře a in”. Já jsem si postupem času vybudoval svůj osobitý styl, který se stále vyvíjí. Ne, že bych nesnášel všechny trendy, to ne. Sem tam se náhodou nějaký strefí do toho, co rád nosím. Jen žádný nevyznávám. Vím, že pokud budu nosit dobře sladěné, dobře střižené, elegantní oblečení, budu se cítit dobře. A to je pro mne důležité. Navíc jsem díky osobitému stylu rozpoznatelný i v davu.

Mám rád originalitu, eleganci a jedinečnost. A vždy dokážu uznat, pokud někdo dokáže sladit svůj oděv, aby tak působil. Ať už je to trendy nebo ne.


Který módní trend nesnášíš?

No - bylo by jich dost :-).. Spíše bych řekl, co na trendech nemám rád. Problém trendu v módě je, že zpravidla takové trend oblečení sluší jen zlomku populace. Často si to ten zbytek populace ne až tak dobře uvědomuje a nosí to taktéž. Jakýkoliv trend, který se snaží spíš šokovat než podpořit eleganci a krásu člověka, je podle mého více než nešťastný. Pokud slepě sledujete trendy a každou sezónu nakupujete hromadu oblečení, abyste byli in, jste otrokem trhu a módních korporací.

Jiří Lubojacký - módní konzultant kavalír


Jaký byl tvůj život než jsi začal/a pracovat v Cavalieru?

Práce V Cavalieru byl jeden ze zlomových okamžiků, které se v mém životě odehrály. Předtím jsem pracoval ve stabilní práci jako řadový zaměstnanec v korporátní společnosti a věnoval se koníčkům a stále měl relativně dost volného času. Ale práce mne až tak moc nenaplňovala. Něco tam chybělo. Cavalier mi otevřel úplně nový svět a musím říct, že jsem z něj byl nadšený.


Proč jsi se rozhodl/a pracovat v Cavalieru?

Nabídka přišla z čistého nebe, když mne zastavila zakladatelka Cavalieru na ulici. Zaujalo ji totiž to, jak jsem byl oblečen. Zeptala se mne, jestli bych u nich nechtěl pracovat. K modě jsem během let přičichl z mnoha úhlů, ale nikdy mně nenapadlo, že bych se tím mohl živit. Vzal jsem to jako příležitost, která se neopakuje, jako novou zkušenost. A musím říct, že mi to obrátilo celý život na ruby. Bylo to osudové setkání.


Co bys v módě chtěl/a změnit?

Co se týká módy, mám cíle dva.

Boj proti konzumní módě a znovunastolení módy pomalé. To znamená, že pokud si něco pořídíte, tak vám to bude sloužit dlouho, bude to kvalitní a podle vašich představ. Nebudete otroky rychle střídajících se trendů a každou sezónu zahlcovat šatník věcmi, které na sebe vezmete jednou nebo dvakrát. Nejen, že pak bude produkováno méně odpadu, ale člověk tím i v konečném důsledku ušetří a bude mít přesně to, co mu je pohodlné a příjemné.

Druhým cílem je zvýšení povědomí o oblékání a budování osobního stylu, jako cesty k osobnímu růstu, zlepšení vlastního sebepojetí a podpoře své jedinečnosti. To, co nosíte, působí totiž nejen na vaše okolí, ale i na vás samotné.  Když vypadáte dobře, dobře se i cítíte a víc toho zvládnete. Mluvím z vlastní zkušenosti.

Jiří Lubojacký - módní konzultant kavalír


Jak vidíš svoji budoucnost za pět let?

Vidím se v roli experta na módu a především budování osobního stylu s ohledem na osobní rozvoj. Nejen že bych řešil problémy s šatníkem a pomáhal svým klientům. Také bych chtěl pomáhat a posouvat mladé lidi tak, aby měli větší šanci projevit svůj potenciál. Sám si touto cestou procházím a každý den překonávám sám sebe. Za pět let budu mít dostatek zkušeností, abych mohl pomoci i jiným překročit svůj stín.

Děkujeme Jiřímu za odpovědi. Věříme, že bude inspirací pro mnohé z vás - ať už svým pohledem na módu nebo svým osobitým stylem kavalíra.

Ještě více informací o Jiřím najdete na jeho osobním profilu konzultanta. Zde si s ním také můžete domluvit osobní schůzku nebo se ho na cokoliv zeptat.


Komentáře k článku

Oblek

Váš první opravdový oblek

Vybrat konzultanta

4 tvary klop

Knoflík s vygravírovaným
vlastním jménem

Ustřihlý rožek rukávu

150 druhů podšívek
přes 1000 druhů látek

Kontrastní knoflíkové dírky

Monogram

Zašleme vám ebook o pánské módě ZDARMA!