Martin Makovec: Jak jsem přišel ke kabátu na míru

Po tom, co odbyla polovina září, a počasí se zhoršilo, uvědomil jsem si, že vlastně nemám žádný pořádný zimní kabát, poslední z předminulé sezony už vypadal hrozně a já jsem zjistil, že nemám v zimě v čem chodit. Živím se jako kameraman a tvůrce marketingových strategií a protože často jednám s klienty, chci na schůzkách vypadat dobře.

S manželkou Míšou jsme se rozhodli, že přes víkend zajdeme nakupovat a po nějakém kabátě se podíváme. Zamířili jsme do obchodního centra a bohužel se vrátili s prázdnou a můj problém pokračoval. Napadlo mě, že bych mohl využít služeb mých známých, kterým točím videa, a kabát si od nich nechat ušít na míru, abych zbytečně neztrácel čas hledáním kabátu, protože jsem dost náročný. Měl jsem jasnou představu kabátu v barvě velbloudí srsti se záplatami na rukávech.

 

Ozval jsem se Marušce a domluvil se s ní na schůzku, kde bychom se na něco takého podívali a případně sestavili kabát podle mých představ. Rozhodnul jsem se o tom natočit i video, ale o tom, že přijdu i s kamerou, jsem jí neříkal.

Dorazil jsem do Cavalieru a Maruška na mě čekala mezi dveřmi a dali jsme si kávu. Hned potom se začala ptát na mé představy o tom, kam bych chtěl kabát nosit a k čemu ho chci kombinovat. Řekl jsem jí o své představě a ona nadšeně vyskočila a už mi nesla několik malých vzorníků materiálů. Cítil jsem se skvěle, že kabát bude přesně podle mých představ. Zároveň vytáhla vzorník kůží, ze kterých se na kabát vyrábí záplaty. Ujasnili jsme si moji představu a vybrali společně látku, potom ještě podšívku, barvu vyšití monogramu a knoflík, na který jsem si nechal vygravírovat M.D.M., což je můj monogram i název mého kanálu.

Tip. Sledujte M.D.M. NÁŠ SVĚT na Youtube kanálu.

Dlouho jsem se rozmýšlel, abych všechny části dobře sladil, aby se mi výsledek líbil. Zároveň mi Maruška ještě ukázala kontrastní plsti, ze kterých může být spodek límce, a domluvili jsme se, že tam monogram necháme vyšít taky. Potom jsem si na sebe dal zkušební kabát a společně jsme si ujasnili, jak bude kabát i rukávy dlouhé a jak moc bude vypasovaný. Zároveň jsme nakonfigurovali střih kabátu a různé typy kapes vevnitř i zvenku, aby mi kabát vyhovoval ve všech směrech. Domluvili jsme se, že se za tři týdny zase uvidíme, abychom kabát vyzkoušeli. Odešel jsem plný očekávání a pořád jsem si představoval, jak asi bude vypadat.

kabát na míru

Dneska se mi Maruška ozvala, že je kabát hotový a že se pro něj můžu zastavit. O tom, jak kabát vypadá, se přesvědčte sami, dostal jsem ho v krásném cestovním vaku s vyšitým jménem a hned na první vyzkoušení se zamiloval. Kabát mi padne jako ulitý a vypadá přesně tak, jak jsem si ho vysnil.

 

Tip. Pokud se nemůžete rozhodnout, jaký kabát by pro vás byl vhodný, podívejte se na článek podle čeho si zvolit správný kabát. Nebo si rovnou nechte poradit jedním z našich módních konzultantů. Stačí si domluvit schůzku.

Přejeme vám příjmemný vstup do nového týdne.

Cavalier

 


Komentáře k článku

Košile

Šijeme pouze z nejkvalitnějších látek

Vybrat konzultanta

3 druhy zapínání

15 barev nití pro ozvláštnění detailů

3 Střihy
(Regular, Slim, Super slim)

8 druhů límců

8 manžet, 5 fontů monogramů

přes 300 druhů látek

Zašleme vám ebook o pánské módě ZDARMA!