Lukáš Vlasák: Jak jsem přišel k obleku na míru

První zkušenost s oblekem bývá z pravidla v tanečních, plesech maturantů a podobných společenských akcí našeho dospívajícího života. A ne jinak tomu bylo i u mě. Tanečním kurzům jsem se v 16 letech vyhnul obloukem tak velkým, že by to bohatě stačilo na obchvat města, za což jsem později své imaginární pubertální já pěkně vyplísnil – políček vyslaný do minulosti musel určitě řádně štípnout.

 

Takže moje první a i dosti odrazující zkušenost s oblekem přišla až na mém maturitním plese. Jelikož jsem byl postavou výškově nad průměrem lidské populace a váhově naopak v hlubokém průměru, najít dobře padnoucí oblek v konfekci bylo dosti podobné pátrání po bájné Atlantidě.

Vietnamští spoluobčané

Oblek na míru tehdá nebyl v mém případě na pořadu dne. Přeci jen jsem byl i v 19 stále v progresu směrem nahoru. Tudíž první oblek jsme nakonec pořídili v obchodě s oblečením, vlastnící naši vietnamští spoluobčané, ti mají snad všechno. O tom, že by mi oblek nějak padnul se moc mluvit nedá a materiál se do mě zakousl takovým způsobem, že jsem jeho polyesterové zoubky cítil ještě minimálně 3 týdny po plese. Už možná tehdy se někde hluboko v mé mysli začal rodit sen či cíl, jak kdo chce, o obleku na míru.

Druhý oblek (viz foto výše), který jsem si pořídil, za těžce vydělané peníze geodeta, byl už tomuto snu o něco blíže a přitom tak daleko jak jen vidí kapitán zaoceánského parníku v ten nejjasnější den.

T-rexův oblek

Obchod, který jsem onehdá navštívil, byl kvalitou o poznání dál než ten vietnamský a bylo to na materiálech a kvalitě provedení poznat. Zakoukal jsem se do tmavě zeleného, lesklého, pohybujícího se v cenové relaci začínajícího zeměměřiče. Proběhlo i menší zaměření mé postavy a i drobnější úpravy na obleku. Tenkrát jsem se cítil jak v sedmém nebi po zkušenostech s oblekem se zuby jak T-rex. Po pár plesech, ale stejně zjistíte, že to není úplně ono a s vědomím, že jste se vlastně spokojil s kompromisem, si jdete odtančit svůj valčík v rytmu ploužáku.

Nějakých 5 let jsem si tedy v sobě schovával takový malý a pro mě podstatný cíl jednou si prostě nechám ušit oblek na míru. Navíc do kin přišel nový Bond a ten mé nadšení z pánské business módy jen prohloubil.

Knoflíky ladící s kravatou

Začal jsem kompletně měnit šatník, pomalými leč o to razantnějšími kroky. Přešíval jsem si knoflíky u košil, aby ladili s kravatou, a tak podobně, to se stane, když máte po odpoledních více času než je zdrávo. Začal jsem vymýšlet „bejkárny“, a ač nevědomky jsem se blížil ke splnění svého snu.

 

Jak už to v dnešní době, je tak trochu zvykem, jste okolím a hlavně sociálními sítěmi bombardováni neskutečnou spoustou informací, odkazů atd.

Liberecká firma Cavalier

A mezi všemi těmito mozek masírujícími daty na mě vyskočil odkaz o liberecké firmě Cavalier. Jelikož už jsem byl pánskou módou celkem „fest“ pohlcen, nebylo zbytí, než na odkaz kliknout. Projel jsem si jejich stránky a i článek, který vyšel v Libereckém deníku. Myšlenka firmy mě zaujala, ale dál jsem žádný větší progres neudělal. Až po nějakém čase jsem v této společnosti začal spolupracovat jako módní konzultant a naplno objevil kouzlo výroby na míru. V průběhu schůzek s různými typy klientů jsem si v hlavě formoval vzhled mého vlastního obleku na míru a pádil do finiše.

Přišel den D a šli jsme do výběru. Byl jsem jako v sedmém nebi, dušička měla pré. Sypal jsem ze sebe, co kam a kde a kolik, jako německý kulomet na pláži Omaha. Naštěstí zde nepadali spojenečtí vojáci, nýbrž argumenty tohle by šlo k tomuhle a tady toto je lepší s tímto. Přeci jen je potřeba, aby vás někdo v tom ráji trochu krotil.

Sám sobě návrhářem

Dokud to sám člověk nezažije nemá představu, co to vlastně znamená být si sám sobě návrhářem vlastního obleku. Až jsem se v jednu chvíli přistihl, jako by mi nějaký hlas v hlavě řval,  ať někdo zastaví ten kolotoč. Kdyby se mnou nebyly kolegyně, ladím to ještě dnes. Na výběr je toliko možností asi jako kdyby mi před domem zastavilo nákladní auto s korbou plnou kostiček Lega a šofér zahulákal hraj si.

Počkám si 3 týdny na výrobu a přichází odzkoušení hotového obleku. Můžu vám říct, že jsem byl víc natěšený, jak na Vánoce v dětství, a to už je co říct, protože jsem se dokázal nervozitou tenkrát i poblinkat. Naštěstí své trávicí ústrojí od té doby už bravurně ovládám, a tudíž nyní k podobnému projevu emocí nedošlo.

Zúžení nohavic a rukávů

Upřímně jsem byl z výsledku totálně nadšený a po menších úpravách jako například, zeštíhlení vestičky, zúžení nohavic a zabrání v pase a u košile zúžení rukávu v oblasti bicepsu – jo trochu jsem si za ty tři týdny zaklikoval, byl oblek pro mě úžasný. Moc děkuji za spolupráci a za perfektní přístup ke mně jako k zákazníkovi, páč jsem si toho opravdu navymýšlel nemálo.

 

Za chvíli se hodím do gala a vyrážíme na ples. Snad ženy neomdlí a muži nezešidiví závistí.

Chcete-li si nechat zhotovit oblečení na míru a podtrhnout tak svou individualitu a vystoupit z řady, ozvěte se módnímu konzultantovi Lukáši Vlasákovi na telefonní číslo 776 320 363 nebo na emailovou adresu lukas.vlasak@cavalier.cz.

 

Autor: Lukáš Vlasák


Komentáře k článku

Košile

Šijeme pouze z nejkvalitnějších látek

Vybrat konzultanta

3 druhy zapínání

15 barev nití pro ozvláštnění detailů

3 Střihy
(Regular, Slim, Super slim)

8 druhů límců

8 manžet, 5 fontů monogramů

přes 300 druhů látek

Zašleme vám ebook o pánské módě ZDARMA!