DOPLŇKY, protože detaily tvoří celek

Sáhnout po správném obleku s košilí je základ, ovšem detaily jsou to, co vašemu outfitu dodá na osobitosti a často o vás prozradí více, než si myslíte. Ti z vás, kteří znají Paretovo pravidlo jistě vědí, že zdánlivě malé spektrum příčin může významně ovlivnit celkový výsledek. Stejně tak, jako 20% vašich klientů nejspíše bude tvořit 80% vašeho úspěchu, tak i zdánlivě nedůležité doplňky mohou váš outfit pozvednout na úplně novou úroveň. Jak tedy docílit toho, aby malá investice opticky zdvojnásobila hodnotu vašeho outfitu?

 

Manžetové knoflíčky

Manžetové knoflíčky můžete nosit jak k obleku (zde doporučuji vždy ty kovové), tak i jen k blejzru a chinos kalhotám. Kov manžetových knoflíčků by vždy měl být stejný jako kov ciferníku vašich hodinek a stejně tak přezka vašeho opasku. Manžetové knoflíčky jsou skvělým prostředkem pro vyjádření hravosti a vtipu i v tom nejkonzervativnějším outfitu.

manžetové knoflíčky

Ozdoba do klopy

Ozdoby do klopy jsou pozůstatkem čerstvých květin, nebo odznaků, které muži nosili, aby prokázali oddanost svému rodu, či klubu. V dnešní době máte spoustu možností, jak dozdobit svoji klopu od květin čerstvých, přes ty ozdobné až po spoustu různých odznáčků a drobných broží. Pokud jste náruživým nositelem ozdob do klopy, je možné si nechat klopu vašeho saka uzpůsobit tak, že dírka bude z části proseknutá a zespod klopy bude vaši ozdobu vždy jistit nitěné poutko. Skvěle tak zabráníte poničení klopy tupými špendlíky, které se někdy na brožích nacházejí.

 

Kravata

Pánský business outfit je bez kravaty jednoduše neúplný, ať už vyrážíte kamkoliv. Kravatu volte tak, aby doplňovala a zvýrazňovala další prvky vašeho obleku, ale zase jej nepřebíjela. Skvěle vypadá, když barva vaší kravaty ladí nejen s kapesníčkem, ale také například s kontrastním obšitím knoflíkových dírek třeba na rukávu vašeho saka, nebo klidně s vašimi ponožkami. Fashion masterem se stanete i v případě, že do svého šatníku doplníte také ascot nebo motýlka, který čas od času naruší zajetou každodenní rutinu kravat.

Kapesníček

Kapesníček volte podle vzoru a barvy na kravatě a košili. Kapesníček by nikdy neměl být ze stejné látky jako kravata, ale měl by s ní být vizuálně provázán. Kapesníček je skvělým doplňkem i v případě, že jdete na schůzku jen ve smart casualu, ale chcete do svého oděvu vnést trochu šťávy a barev.

happy socks

Ponožky (Happy Socks)

Pro každodenní nošení se vybavte spoustou párů klasických černých ponožek, kterými nemůžete nikdy nic zkazit. Já osobně klientům doporučuji, že kromě kapesníčku a kravaty mohou barvy vnést do svého šatníku i barevnými ponožkami, takzvanými Happy Socks. Jsou perfektní volbou, nejen pokud chcete přitáhnout pozornost na svoji dokonalou, perfektně čistou obuv, ale i když vás černé ponožky už jednoduše nebaví a barvu kravaty chcete zapojit i do další části vašeho outfitu. Perfekcionismu dosáhnete v detailech, například když námořnicky pruhované Happy Socks spojíte s ozdobou v klopě ve tvaru kotvy a tmavě modrými uzlíčky místo kovových manžetových knoflíčků.

happy socks 

Spona na kravatu

Může se vám to zdát jako přežitek, ale spona na kravatu je doplňkem, který si opět získává své fanoušky. Dají se sehnat ve spoustě různých tvarů a jediné čeho se držte, aby barva kovu ladila se sponou na vašem opasku.

Tip! Přečtěte si také Podzimního průvodce kabáty a jak zvolit ten nejlepší.

Pokud si nechcete lámat hlavu s laděním doplňků k vašemu outfitu, naši módní konzultanti vám rádi podají pomocnou ruku a pomohou vám s identifikováním vašeho unikátního stylu.

 

happy socks

Pro ty z vás, které nebaví trávit víkend v nákupním centru a shánění doplňků pravidelně vytváříme předem sladěné sety doplňků - Cavalier Boxy. Najdete v nich barevně sladěnou kravatu, kapesníček, ozdobu do klopy nebo manžetové knoflíčky a oblíbené Happy Socks. Pokud potřebujete poradit s výběrem, kontaktujte svého módního konzultanta, nebo nám napište na info@cavalier.cz.

happy socks


Komentáře k článku

Košile

Šijeme pouze z nejkvalitnějších látek

Vybrat konzultanta

3 druhy zapínání

15 barev nití pro ozvláštnění detailů

3 Střihy
(Regular, Slim, Super slim)

8 druhů límců

8 manžet, 5 fontů monogramů

přes 300 druhů látek

Zašleme vám ebook o pánské módě ZDARMA!