9 omylů, kterých se dopouštějí svatební hosté

Dress Code na venkovní pohodové svatbě je většinou hodně uvolněný. Dnes už se snoubenci berou i v converskách v lese nebo například v plavkách u moře. Následující článek bude o klasické svatbě, na kterou byste měli dorazit oblečení, jak velí etiketa nebo pozvánka, kterou jste od snoubenců obdrželi.

 

 

1. Váš outfit zastíní ženicha

Jste tak stylově oblečený, že se za vámi každý otočí a strháváte na sebe veškerou pozornost. Svatba je dnem ženicha a nevěsty a hosté je nikdy nesmí zastínit.

TIP: Vždy se musíte řídit pozvánkou na svatbu, ta vám mnohé napoví. Více se dozvíte ZDE:

Příklad: V tomto outfitu určitě ohromíte kdekoliv jinde. Na svatbu si ho ale neberte.

 

2. Podceníte svůj oděv

Většinou se na každé svatbě najde alespoň jeden člověk, který naprosto nepochopil, že svatba je slavnostní den a obléknout se do havajské košile a šortek je vrchol ignorace a nevkusu. O takovém člověku jeho oděv mnohé vypovídá.

 

3. Notoričtí „nenosiči“ obleků

Většinou se jedná o starší ročníky, tatínky, strýce či dědečky. Oblek nosí tak jednou do roka, někdy i méně často. A kalhoty jim drží na gumičce nebo je nemohou dopnout. Sako ani nezapnou nebo jim je o dvě čísla větší.

TIP: U takových jedinců je lepší, když zvolí jednoduchý Smart Casual outfit: například chinos kalhoty a košili. Ti odvážnější mohou vyzkoušet i blejzr. Takový oděv vyjde laciněji než nový oblek.

 

4. Nevhodná obuv

Na svatbu by si hosté měli obout polobotky s ponožkami. Podle etikety byste neměli přijít ani v mokasínech (bez ponožek), ale někteří muži v létě volí mokasíny i k obleku. Už nejde o hrubé provinění. Etiketa se vyvíjí a přizpůsobuje…

V botníku nechte boty s tlustou podrážkou, sandále, žabky i tenisky.

 

5. Křiklavé barvy a vzory

Opět na sebe zbytečně upozorňujete. Na svatbu nepatří barevné a vzorované košile. Největší faux pas jsou sytě oranžová a tyrkysová a samozřejmě nesmíme zapomínat na havajské, které jsme zmínili již výše.

 

6. Košile s krátkým rukávem

V Česku častý nešvar! Velká část mužů nepochopila, že košile s krátkým rukávem je volnočasový oděv. Chodí v ní do divadla, zaměstnání, na svatbu, a dokonce i na ples.

VRCHOL NEVKUSU: Někteří „experti“ jsou schopni si na svatbu vzít košili s krátkým rukávem a doplnit ji kravatou. Pokud sundáte sako, jde dolů i kravata. Ke krátkému rukávu nepatří motýlek ani kravata. Pravý kavalír neobléká košili s krátkým rukávem nikdy. Raději si vyhrne rukávy u běžné košile.

 

7. Nepřežeňte to s alkoholem

Kde jinde by si člověk měl dopřát trochu toho alkoholu a veselí? Když to ale přeženete příliš, nepomůže vám se slušným chováním ani společenský oděv, ve kterém se člověk většinou chová vzorněji. Válet se po stole s politou košilí, špinavými kalhotami nebo potrhaným sakem je velké faux pas. Pijte tak, abyste vždy byl za gentlemana. Pijan nikoho neohromí.

 

 

8. Upocení hosté

Léto je ideálním časem pro svatby. To letošní sluníčkem šetří, ale pokud jsou tropy, nezapomínejte na tuhý deodorant a parfém. Není nic odpudivějšího než host, který zavání potem.

 

9. Nevhodný svatební dar

Peníze jsou jistota. Pokud nemáte opravdu originální dárek na míru přímo pro konkrétní pár, nevymýšlejte kýčovité dary a domácí spotřebiče, které novomanželé už určitě mají.

 

Potřebujete pomoci se svatebním outfitem? Ozvěte se módní konzultantce Marii Vaškové na telefonní číslo 777 298 824 nebo na emailovou adresu info@cavalier.cz.


Komentáře k článku

Košile

Šijeme pouze z nejkvalitnějších látek

Vybrat konzultanta

3 druhy zapínání

15 barev nití pro ozvláštnění detailů

3 Střihy
(Regular, Slim, Super slim)

8 druhů límců

8 manžet, 5 fontů monogramů

přes 300 druhů látek

Zašleme vám ebook o pánské módě ZDARMA!