Co si oblékne na svatbu host? Hlavní je nezastínit ženicha

Svatba je jedním z nejdůležitějších dní nevěsty a ženicha. Vzpomínky na tento den nám budou připomínat svatební fotografie po dobu dalších desítek let. Nejen na to byste měli myslet při volbě outfitu. 

Samozřejmě, že mnoho hostů outfit podcení a přijdou v košili s krátkým rukávem a kravatou nebo v o dvě čísla větším obleku, ale v řadách svatebních hostů jsou také experti, kteří se v módě vyznají a rádi jsou středem pozornosti. V obou případech to je špatně. Proč?

Nevyčnívejte

Obecně platí, že byste měli při výběru outfitů poslouchat ženicha a HLAVNĚ nevěstu. Je to jejich den. Oblečte se tak, aby oni byli spokojení a abyste nevyčnívali. 

Svatba je jedna z nejslavnostnějších akcí. Právě na ni si můžete vzít černý oblek s bílou košilí a černými botami a páskem. Zvolit můžete i šedý s hnědými botami a páskem.

Pozvánka napoví

Hodně vám napoví pozvánka, na které bývá dress code nebo téma svatby, případně barvy. Pokud tam není, držte se Dress Codu.

Více informací o svatbě prozradí i typ a vzhled pozvánky. Pokud je napsaná na přírodním recyklovatelném papíru ovázaná jutou, půjde o přírodní pohodovou svatbu bez okázalostí. Pokud naopak bude pozvánka psaná na bílém křídovém papíru zlatým písmem, půjde nejspíš o klasickou svatbu.  

S oblekem na většině svateb nesáhnete vedle. Zvolit ale můžete i světlé kalhoty, košili a blejzr. Záleží na tom, o jakou svatbu jde. 

1. Církevní obřad v kostele

 

Ženich to má jasné, prostě pánský svatební oblek. Více o tom, jak má být na formální svatbě oblečený se dozvíte zde. Nicméně Vy, jako host, se vždy držte etikety a volte jedině černý oblek.

2. Tematická svatba

Outfity hostů mohou být v barvách svatby. Většinou vás na to upozorní na pozvánce. Vezměte si tedy kravatu nebo doplňky v barvě, o kterou vás nevěsta žádá. Dobře také vypadá, když se sladíte s vaší partnerkou.

U méně konzervativní svatby můžete zvolit i modrý oblek. Nemusíte jít nutně v obleku černém.

3. Letní venkovská svatba

Pokud jde o svatbu v přírodě, ale chcete být přesto za elegantního kavalíra, tak je pro vás smart casual outfit jako dělaný. Oblékněte chino kalhoty, košili a blejzr a budete vypadat stále elegantně a nepřeženete to.

Pokud je velké horko, můžete si obléci jen kalhoty, košili a vestu... Případně jen kalhoty a košili třeba s kšandami. Ale pamatujte, pokud jde dolů sako nebo vesta, musíte odložit i kravatu.

  

Košile

Na svatbu volte světlé barvy. Nejlepší volbou je bílá nebo světlounce modrá. Dlouhý rukáv a bez kapsičky!

Obuv

Snad ani není třeba radit, že na svatbu vždy a pouze elegantní polobotky. K modrému obleku volte hnědé boty. K černému obleku samozřejmě černé boty. K šedému obleku zvolte hnědé boty nebo světlé usňové tan. 

  

Tip na závěr - slaďte se.

Doplňky

Družbové se sladí s ženichem pomocí jednoho detailu. Můžete si například všichni vzít jednu barvu kalhot a kšandy nebo třeba stejného motýlka.

 

Do Čech stále častěji přichází trend z Ameriky, kdy kromě svědků doprovází pár družičky a družbové. Ti se sladí s nevěstou a ženichem. Barevné ponožky - Pokud jde o volnější svatbu, v kostele to nedělejte, můžete se s kamarády domluvit a udělat ženichovi překvapení. Když si všichni jeho hosté vezmou barevné ponožky, odliší se od ostatních hostů a pobaví ho.

  

A co byste si na svatbu NIKDY NIKDY NIKDY obléci neměli?

  • Barevné, vzorované košile - zejména ty sytě oranžové, jedovatě zelené a i ty havajské
  • Košile s krátkým rukávem - ještě horší varianta je když si k tomu ještě vezmete kravatu
  • Kraťasy
  • Sandály
  • Džíny
  • Tričko
  • Sportovní obuv 

Tento článek pojednává o tom, jak se obléknout jako svatební host. Pokud vás zajímá jak se má obléknout ženich, klikněte zde.

Nevíte si rady a potřebujete pomoci se správně obléknout na svatbu? Módní konzultanti jsou tu aby pomáhali a radili, neváhejte je kontaktovat.

http://www.cavalier.cz/kontakt/


Komentáře k článku

Košile

Šijeme pouze z nejkvalitnějších látek

Vybrat konzultanta

3 druhy zapínání

15 barev nití pro ozvláštnění detailů

3 Střihy
(Regular, Slim, Super slim)

8 druhů límců

8 manžet, 5 fontů monogramů

přes 300 druhů látek

Zašleme vám ebook o pánské módě ZDARMA!